TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Radość i uśmiech. Jan Paweł II, Jan XXIII

Nie czekać na szczęście wieczne, ale być szczęśliwym każdego dnia w ziemskim świecie

Jan XXIII
Człowiek jest istotą stworzoną do radości, nie do smutku

Jan Paweł II

Autorka prezentując sylwetki Papieży, wskazuje na potrzebę przekazywania radości i humoru w głoszeniu Słowa Bożego. "Chrześcijanin XXI wieku nie powinien bać się śmiechu i uśmiechu. Przeciwnie, powinien o nim światu dawać świadectwo, zachowując w głębi serca radość i dobry humor, zwłaszcza w lęku i rozpaczy" (B. Boisson "Uśmiech Pana Boga").

Oba pontyfikaty - choć jeden z nich krótki, a drugi rekordowo długi - oceniane są jako rewolucyjne w historii Kościoła. Pokazują, że dokonywanie wielkich dzieł nie musi odbywać się w atmosferze trwogi i nabożnego skupienia.

Być może Janowi XXIII i Janowi Pawłowi II udało się dokonać tak wielu zmian ze względu na dystans, jaki mieli do siebie samych, do swojego urzędu, do ludzi, a nawet do spraw Kościoła.

Jan XXIII i Jan Paweł II to uśmiechnięci papieże pełni poczucia humoru i dystansu zarówno do siebie, jak i do innych ludzi oraz do rozmaitych spraw towarzyszących ich posłudze. W pamięci wielu osób zapisali się jako ludzie o ogromnej dawce wesołości i optymizmu, które na dodatek udzielały się innym.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Marta Wielek
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 130x205
EAN: 9788375957495
ISBN: 9788375957495
ID: 283856

Zobacz również

Radość i uśmiech. Jan Paweł II, Jan XXIII
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...