TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Raport o stanie wiary w Polsce

Ocena:
(7 opinii)

CAŁA PRAWDA O POLSKIM KOŚCIELE!

Publikacja bez precedensu. Po raz pierwszy spotykamy się z całościową, odważną, a momentami szokującą oceną stanu wiary w Polsce. Arcybiskup Józef Michalik jako Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w sposób śmiały i niezwykle przekonujący rysuje dziś i jutro polskiego Kościoła.

Arcybiskup mówi:

 • dlaczego Kościół musi wtrącać się do polityki
 • o Komisji Majątkowej i kościelnym "skoku na kasę"
 • o sporze Episkopatu z Radiem Maryja
 • o "Gazecie Wyborczej" i Adamie Michniku
 • o biskupach jako bohaterach skandali obyczajowych
 • o desancie z Polski, który uratuje zlaicyzowaną Europę

A także o tym:

 • kiedy przedsiębiorcy są moralnie zwolnieni z płacenia podatków, choć nakazuje im to prawo
 • czy musimy płacić za posługę duszpasterską
 • czy niewierzący rodzice mogą ochrzcić dziecko

Oraz:

 • że księża więcej czasu spędzają przed telewizorem niż przed Najświętszym Sakramentem
 • że jeśli Kościół postawi na kobiety, to się nie zawiedzie

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Józef Michalik - święcenia kapłańskie przyjął 23 maja 1964 r. w Łomży, zaś 1 października 1986 r. został mianowany ordynariuszem gorzowskim. Był konsekrowany przez Ojca Świętego Jana Pawła II 16 października 1986 r. w Bazylice św. Piotra. 17 kwietnia 1993 r. ustanowiony arcybiskupem metropolitą przemyskim. 19 marca 2004 r. został Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. W roku 2009 wybrano go ponownie na to stanowisko. Arcybiskup jest członkiem watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów oraz konsultorem Papieskiej Rady ds. Świeckich. We wrześniu 2011 r. został wybrany Wiceprzewodniczącym Rady Konferencji Biskupich Europy. Jest doktorem teologii dogmatycznej.

Grzegorz Górny - reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny (m.in. cyklów: Fronda. Program Poświęcony, Archiwum XX wieku, Raport specjalny i Wojna światów), założyciel i redaktor naczelny kwartalnika "Fronda" (1994-2005 i ponownie od 2007), redaktor naczelny tygodnika "Ozon" (2005-2006), autor wielu książek (m.in. zbiorów esejów: Demon Południa, Anioł Północy; albumów: Ufam oraz 300 lat wytrwałości - przygotowany wspólnie z artystą fotografikiem J. Rosikoniem); laureat licznych nagród dziennikarskich, filmowych i wydawniczych, np.: Grand Press w 2004 r., I nagroda w kategorii filmu dokumentalnego na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w 2005 r., Feniks w 2010. W 2011 r. Prezydent Węgier Pal Schmitt odznaczył Grzegorza Górnego Rycerskim Krzyżem Zasługi dla Republiki Węgierskiej. Jego żona Angelika jest kompozytorką i wokalistką, m.in. w zespole 2Tm2,3. Mają pięcioro dzieci.

Tomasz P. Terlikowski - filozof, dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny, publicysta, wykładowca akademicki, tłumacz, redaktor naczelny Portalu Poświęconego Fronda.pl. Autor ponad dwudziestu książek naukowych i publicystycznych, m.in.: Nowa kultura życia. Apologia bioetyki katolickiej, Homoseksualista w Kościele, Męczennicy prawosławia, Tora między życiem a śmiercią. Bioetyki żydowskie w dialogu, Rzeczpospolita papieska. Jan Paweł II o Polsce do Polaków, Robienie dzieci. Terlikowski śmiało o "in vitro", Głosowania na śmierć i życie, a także powieści Operacja Chusta. Żona Małgorzata, mają czworo dzieci.

Opinie naszych Klientów (7 opinii)Napisz swoją opinię

Sprawy ważne

Książkę tę przeczytałam dość szybko wypożyczając ją wcześniej z biblioteki innego domu. Stwierdziłam wówczas, że powinna ona znaleźć się w bibliotece domu zakonnego ze względu na ważne aktualne sprawy dotyczące życia Kościoła w Polsce. Poza tym odpowiedzi udziela Znawca sytuacji Kościoła. Ze względu na to, że jest to wywiad w pięknym języku polskim, bez wyszukanej, niezrozumiałej terminologii, czyta się ją bardzo dobrze. Zresztą nie wystarczy tylko przeczytać tę pozycję ale trzeba ją przemyśleć, powracać do niej.
Dałam tę książkę do przeczytania osobie świeckiej i właśnie opinia tej osoby jeszcze bardziej zmobilizowała mnie do jej kupna. Ponieważ u nas już tej pozycji nie było, złożyłam zamówienie u Państwa. Ważne jest dla mnie również to, że Autorem wywiadu jest Ks.Arcybiskup Józef Michalik, który jest dla mnie jednym z wielkich Autorytetów i chętnie czytam Jego wypowiedzi.

autor opinii: s. Teresa Grobelska

Polecam

Godna polecenia i przeczytania

autor opinii: Andrzej

pozytywna

Polecam

autor opinii: Halina Ponczkowska

Fantastyczna książka! Bardzo rzeczowa, dobrze zredagowana a chwilami czyta się ją jak sensację. Ogromne uznanie dla autorów.
Polecam

autor opinii: Marta

ksiażka dla zwolenników i przeciwników Koścoła

Ks. arcybiskup Michalik ma wyjątkową zdolność ujmowania w krótkich wypowiedziach treści, które mogą pomóc zrozumieć trudne tematy dotyczące Kościoła. Polecam tą książkę, ponieważ zawiera pytania i odpowiedzi na nurtujące współczesnego człowieka pytania.

autor opinii: ks. Krzysztof Spławiński

Raport o stanie wiary w Polsce

Bardzo dobra książka.

autor opinii: ks. D. Sokołowski

Oczekiwana i potrzebna publikacja

"Raport" jest niewątpliwie wydarzeniem, głosem znakomitego Hierarchy bardzo ważnym i w niezwykle skomplikowanej sytuacji Polski istotnym, potrzebnym, oczekiwanym przez środowiska, którym nie jest obojętny los katolicyzmu, obecnie bardzo zagrożonego i otwarcie zwalczanego przez potężne siły wewnętrzne i zewnętrzne, rozporządzającymi wielkimi środkami finansowymi i instrumentami (medialnym - de facto - monopolem).

autor opinii: Jan Wawrzyńczyk

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Polwen
Autor: abp Józef Michalik
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 224
Wymiar [mm]: 150x210
EAN: 9788375571134
ISBN: 978-83-7557-113-4
ID: 211803

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Raport o stanie wiary w Polsce Raport o stanie wiary w Polsce
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...