TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Reguły doskonałości chrześcijańskiej

Ocena:
(1 opinii)

Jest to klasyczne dzieło literatury ascetycznej znane i cenione przez takie osobistości jak kardynał John Henry Newman, papież Jan XXIII, św. Magdalena z Canossy, Hans Urs von Balthasar, Alessandro Manzoni czy św. Alojzy Orione. W prostych słowach przedstawia istotę orędzia Ewangelii.

Książka miała w sumie ponad sto wydań włoskich, francuskich, angielskich, niemieckich i innych. Niniejsza edycja zawiera pierwsze całościowe tłumaczenie polskie. Błogosławiony Antonio Rosmini (1797-1855) - włoski ksiądz i wybitny myśliciel, autor licznych dzieł filozoficznych i teologicznych, założyciel dwóch zgromadzeń życia konsekrowanego: Instytutu Miłosierdzia i Sióstr Opatrzności. W 2007 roku odbyła się jego beatyfikacja zainicjowana jeszcze przez Jana Pawła II.

Jest to książeczka dla każdego, kto chciałby pogłębić swoje życie duchowe, a jednocześnie nie czuje się na siłach czytać opasłych tomów bogatej literatury filozoficznej.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Kompas codziennosci

Dzielo blogoslawionego kaplana Antoniego Rosmini opracowane i wydane pod tytulem "Reguly doskonalosci chrzescijanskiej" moze byc kompasem codziennosci kazdemu czlowiekowi. Nie tylko chrzescijanin, ale rowniez czlowiek poszukujacy; czytajac to dzielo, moze odkryc wlasciwe wskazania na dalsza droge zycia.
Zachecam do zapoznania sie z tym dzielem blogoslawionego Antoniego Rosmini

autor opinii: ks. dr. Tadeusz Bienasz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pax
Autor: Antonio Rosmini
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 88
Wymiar [mm]: 120x170
EAN: 9788321118475
ISBN: 9788321118475
ID: 115887

Zobacz również

Reguły doskonałości chrześcijańskiej
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...