TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rita z Cascii. Życie świętej od róż

Pełen pięknych fotografii, starannie wydany album zaprasza czytelników do miejsc związanych ze św. Ritą z Cascii – zatem tam, gdzie znajdują się liczne ślady obecności świętej od róż, a ponadto obiekty będące przejawem jej kultu rozpowszechnionego współcześnie już na całym świecie.

Także w Polsce ta patronka rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji, opiekunka ludzi zrozpaczonych i zdesperowanych ma rosnące grono czcicieli.

Coraz więcej osób pragnie poznać niezwykłą historię żyjącej na przełomie XIV i XV w. kobiety – skromnej dziewczyny, żony, matki, wdowy, zakonnicy i mistyczki – będącej wzorem chrześcijańskiej postawy, której heroiczna miłość do Chrystusa i wybaczająca miłość do bliźniego zapewniły drogę na ołtarze.

Niniejsze opracowanie ukazuje życie i charyzmat św. Rity. Prowadzi również do wielu miejsc, gdzie pielgrzymują i gromadzą się wierni pociągnięci jej przykładem i poszukujący jej wstawiennictwa u Boga.

Ks. prał. dr Zbigniew Sobolewski, absolwent Wydziału Teologii Moralnej Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie, adiunkt UKSW i wykładowca teologii moralnej w WSD w Siedlcach. Autor licznych książek i artykułów z teologii moralnej i duchowości. W wydawnictwie „Jedność” opublikował wraz z ks. M. Matusiakiem "Modlitewnik czcicieli św. Rity".

Odbiorcy:

  • szerokie grono czytelników pragnących poznać osobę, życie i przesłanie św. Rity
  • duszpasterze rozwijający kult mistyczki i stygmatyczki z Cascii, nazwanej „drogocenną perłą Umbrii”

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

  • publikacja przedstawia dokładny życiorys św. Rity, przybliża jej orędzie, drogę na ołtarze, a także rozwój kultu od jego centrum w Cascii ze wspaniałą bazyliką, w której znajduje się kryształowy sarkofag świętej oraz klasztorem, gdzie mistyczka spędziła czterdzieści lat swego życia, po rozsiane w wielu krajach ośrodki skupiające jej czcicieli
  • stanowi niezwykłą, również duchową oraz artystyczną (reprodukcje dzieł sztuki ukazujących św. Ritę) pielgrzymkę śladami orędowniczki w sprawach beznadziejnych
  • zawiera piękne fotografie dokumentujące miejsca i pamiątki związane ze świętą, której symbolem jest róża ze względu na piękno kwiatu, ujmujący zapach, ale i ciernie

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Jedność
Autor: ks. Zbigniew Sobolewski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 216
Wymiar [mm]: 215x245
EAN: 9788379711109
ISBN: 978-83-7971-110-9
ID: 305419

Zobacz również

Rita z Cascii. Życie świętej od róż
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...