TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Modlitewnik czcicieli św. Rity

Ocena:
(5 opinii)

W ostatnim czasie intensywnie rozwija się w Polsce kult św. Rity z Cascii, nazywanej świętą "od spraw niemożliwych" i po ludzku beznadziejnych. Święta z dalekich Włoch, żyjąca na przełomie XIV i XV wieku, podbija serca swym przykładem oraz niezwykłym wstawiennictwem u Boga.

Jest wzorem chrześcijańskiego życia jako dziewczyna, żona, matka, wdowa, siostra zakonna i mistyczka. Zdumiewa heroizmem swej miłości do Ukrzyżowanego, cierpliwością, duchem przebaczenia i pojednania. Papież Leon XII nazwał ją "drogocenną perłą Umbrii", a Jan Paweł II podziwiał siłę jej wiary i męstwo w dźwiganiu krzyża.

Rita jest patronką małżeństw i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji, opiekunką osób samotnych, zdesperowanych i będących w rozpaczliwym położeniu, chorych i strapionych, dziewcząt i kobiet, a także małżeństw, które nie mogą mieć dzieci.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

Dla wszystkich czcicieli Rity

Każdego dnia sięgam po tą wyjątkową książeczkę, wymiarów niewielkich, można ją mieć przy sobie, a bardzo bogatą w treść. Jeszcze takiej nie spotkałam. Dużo modlitw, nowen i informacji na temat świętej.

autor opinii: Justyna

bardzo gorąco polecam

modlitewnik jest w bardzo dobrej cenie a zawiera naprawdę bardzo dużo różnych modlitw. Jest również modlitwa 15 czwartków.

autor opinii: Anna Tondyra

warto posiadać taki modlitewnik

Modlitewnik za taką cenę zawiera naprawdę bardzo dużo różnorakich modlitw, piękny wstęp z biografią świętej. Kśiążeczka zawiera nabożeństwo 15 czwartków. Ogólnie jest świetna :)

autor opinii: Anna Tondyra

Piękny i wartościowy modlitewnik

Modlitewnik jest piękny. Zawiera kilkadziesiąt modlitw związanych z różnymi intencjami o jakie możemy prosić św. Ritę. Dodatkowo zawarta w nim jest obszerna biografia Świętej, Słowa JP2 o Świętej, przygotowanie do sakramentu pokuty i pojednania.
Jest to bardzo wartościowy modlitewnik.

autor opinii: Kasia

pozytywna

Polecam książkę jako codzienny domowy modlitewnik.

autor opinii: Anna Samul

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Jedność
Autor: ks. Zbigniew Sobolewski, ks. Marek Matusik
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 302
Wymiar [mm]: 120x165
EAN: 9788379710102
ISBN: 978-83-7971-010-2
ID: 287054

Zobacz również

Modlitewnik czcicieli św. Rity
13.00 zł
9.54 zł
Oszczędzasz 3.46 zł (27%)
  • Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...