TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jezu, Ty się tym zajmij!. o. Dolindo Ruotolo Życie i cuda

Ocena:
(40 opinii)

Pierwsza biografia autora potężnej modlitwy "Jezu, Ty się tym zajmij”

Zawiera modlitewnik z cudowną modlitwą zawierzenia

Mistyk. Posiadał przedziwny wgląd w duszę człowieka – napisał ponad 220 tysięcy imaginette, obrazków z proroczym słowem skierowanym do konkretnej osoby. Niezwykle ceniony przez o. Pio, który często odsyłał do niego penitentów.

Kapłan heroicznie wierny Kościołowi, mimo że szczególnie doświadczany: z powodu oskarżeń nieprzychylnych mu osób, wielokrotnie stawiany przez Świętym Oficjum, oskarżany o herezję, z wieloletnim zakazem odprawiania Mszy Świętej i głoszenia homilii. Jest Sługą Bożym. Trwa jego proces beatyfikacyjny.

KIM JEST O. DOLINDO RUOTOLO, KAPŁAN, KTÓREMU JEZUS PODYKTOWAŁ JEDNĄ Z NAJSKUTECZNIEJSZYCH CHRZEŚCIJAŃSKICH MODLITW?

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Jej lektura bardzo mocno mnie poruszyła i zapewne poruszy każdego, kto po nią sięgnie. Rozpala serce miłością ku Bogu i do poświęcenia Jemu wszystkiego, bez wyjątku. Z serca każdemu polecam!

O. Józef Witko OFM
Z wielką radością przyjąłem wiadomość o tym, że powstała ta książka. Z jeszcze większą radością ją przeczytałem. I od razu pragnę przestrzec Czytelnika: autorka to złodziejka. Skradnie wam każdą wolną chwilę. Dlaczego? Bo od świadectw o neapolitańskim kapłanie trudno się oderwać. A po przeczytaniu zostaje dojmujące łaknienie poznawania księdza Ruotolo więcej i więcej…

Ks. prof. Robert Skrzypczak

Joanna Bątkiewicz-Brożek – dziennikarka, publicystka, tłumaczka, współautorka książki "Mam odwagę mówić o cudzie" (wspólnie z prof. Januszem Skalskim). Obecnie współpracuje z portalami Vatican Insider oraz Aleteia.

Opinie naszych Klientów (40 opinii)Napisz swoją opinię

Historia prawdziwego świętego.

Wciąga od pierwszej strony. Ksiądz Dolindo pokazuje jak być wiernym Kościołowi pomimo wielu przeciwności. Jeżeli przeżywasz kryzys wiary przeczytaj!

autor opinii: Maciej Franciszkowski

pozostaję pod wielkim wrażeniem

Po przeczytaniu książki stwierdzam jednoznacznie ,o. Dolindo jest Świętym człowiekiem, książka pochłonęła mnie całkowiie.

autor opinii: Waldemar Sierota

Jestem pod wrażeniem tej książki. Pełna przesłania i nadziei, ubogaca.
Ojciec Dolindo pełen pokory kapłan, potrafił wybaczyć nawet swoim oprawcom.
,,Jezu, Ty się tym zajmij!'' to drogowskaz dla każdego człowieka, by nigdy nie tracić nadziei i całkowicie zaufać Bogu.
Nawet jak coś nie idzie z naszym planem to Pan Bóg wie co dla nas jest najlepsze.
Ufajmy nawet jak po ludzku wszystko wydaje się przegrane.

TY się tym zajmij

Piękna wzruszająca opowieść o życiu O.Dolindo .

Wielka szkoda ,że nie opwiadają o NIM księża w kazaniach .

Bardzo prawdziwa i dająca wiarę w wierze.Dziekuje za kalendarz.

Pozdrawiam

autor opinii: Maria Siwecka

Mega książka

MEGA KSIĄŻKA!!! Porusza do głębi, nie sposób się od niej oderwać.

autor opinii: Anna Bonisławska

Dolindo Ruotolo

Wspaniala ksiazka a modlitwę nosze przy sobie. Ksiazka i modlitwa dla każdego na trudne czasy

autor opinii: Grazyna Wojciechowska Miller

Wspaniała książka

Polecam każdemu kto pragnie ujrzeć troskę Jezusa o każdego z nas.O. Dolindo Ruotolo tego doświadczał każdego dnia.
Piotr

autor opinii: Piotr Gaworski

Wartościowa

Książka bardzo ciekawa, wartosciowa. Lektura wciągająca. Czyta się z zainteresowaniem. Ojciec Dolindo to przede wszystkim wzór dla kapłanów ale też zwykłych ludzi. Polecam gorąco.

autor opinii: Elżbieta Piętka

Lektura dla pozbawionych nadziei.

Różne są historie świętych, oraz kandydatów na ołtarze - jedne są bardziej poruszające, inne bardziej skłaniające do refleksji.
Ta zaś jest niezwykłą drogą przez życie bardzo zwyczajnego człowieka, bardzo małego i pokornego, który wyróżnił się jedynie tym, że poszedł za wezwaniem Boga.
Jest to potężne świadectwo zawierzenia, ufności wbrew nadziei i dowód oraz rozwinięcie tego, co Pan Jezus mówił do św. s. Faustyny - że nie jest w stanie się oprzeć duszy, która zaufa mu niczym dziecko.
Niesamowita książka, niezwykły święty kapłan, przykład bardzo niepozornego człowieka w służbie Bożej, jakże potrzebny dzisiejszemu człowiekowi - zarówno świeckiemu, jak i konsekrowanemu.
Polecam, polecam i jeszcze raz BARDZO MOCNO POLECAM :)

autor opinii: Karolina

Cud

Jestem ogromnie wdzięczna autorce tej ksiązki. Jeszcze do niedawna nie wiedziałam,że można tak KOCHAĆ, że do takiej miłości zdolny jest tylko BÓG. Jestem pod wielkim wrażeniem O.Dolindo. Szkoda, że nie mogę Go osobiście poznać. Chociaż....

autor opinii: Aneta.

Polecam

Książka warta polecenia, wzruszająca. Czytałam z wielkim zainteresowaniem.

autor opinii: Marzena Jarocka

Gorąco polecam!

Jeżeli jesteś niezadowolony z życia, jeżeli coś nie układa się po Twojej myśli, jeżeli jest Ci źle, to proszę weź tę książkę do ręki i zobacz jak mimo wszystko można kochać. Jak mimo piętrzących się problemów można do końca zachować godność, pokorę, szacunek, głęboką ufność i wiarę w Boga.
Wspaniała książka. Nie bez przyczyny jest najbardziej pożądaną książką w ostatnim okresie.

autor opinii: Jola

No cóż – piszę co myślę i czuję

Jest to książka, która niby nie jest do mnie skierowana, jest po prostu piękną opowieścią o życiu pewnego zakonnika. Tyle, że są tematy, które mi się przewijają przez życie od lat i nic z tego nie wynika, a to, o czym mówi ta książka jest nie do zignorowania. Jeśli ją kupiłem, to po to, by ją przeczytać, ale nie myślałem, że cokolwiek więcej z tego wyniknie. Tymczasem jak jest wieczór i czuję że jestem śpiący, a nie przeczytałem, nie przemyślałem, nie przeżyłem jednego rozdzialiku (są one średnio po kilka stron), to czuję się źle. natomiast po przeczytaniu, po dogłębnym odczuciu tego, co było udziałem o. Dolindo, nagle staję się innym
człowiekiem, chcę naprawiać błędy (grzechy) jakie ostatnio popełniłem, chcę odczuwać radość bycia dzieckiem Bożym, okazuje się, że przez skojarzenia z moim własnym życiem powstają w mojej głowie ważne inspiracje jak żyć, żeby móc uśmiechać się z nadzieją w godzinie śmierci. Polecam zarówno moim Przyjaciołom, jak i wrogom, jeśli tylko chcą do swojego życia podejść nie jako do nic nieznaczącego przypadku, epizodu w historii Wszechświata, lecz jako do owocu miłości Boga do Człowieka.

Ps: Najchętniej oceniłbym tę książkę znacznie wyżej niż „5 - bardzo dobra”, ale nie ma takiej możliwości na tej stronie, ani ja nie potrafię zaproponować pasującego w pełni określenia.

autor opinii: Maciej Jan Głowacki

Książka na dziś

Mimo tak przykrych doświadczeń jakie go spotkały nigdy nie pozwolił złego słowa powiedzieć i Kościele, o jego biskupach, o swoich przełożonych a nawet osobom, które go zdradziły wybaczył i sam prosił o wybaczenie. Niesamowity ksiądz, duszpasterz.
Dzięki tej książce dowiedziałam się, że nawet ból głowy, choroba, zmęczenie można ofiarować np za dusze w czyśćcu cierpiące a najlepiej jeśli je ofiarujemy za dusze znikąd nie mające ratunku. Za grzeszników a nawet za siebie jako wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciw Jezusowi i Bogu.
Kupiłam 2 egzemplarze. Jeden jako prezent z dedykacją dla księdza. Drugą dla siebie. Przeczytałam i puściłam w obieg aby inni usłyszeli o tym niezwykłym księdzu.
Módlmy sie o jego szybką beatyfikację.

autor opinii: Agata

zachęcam :)

Pięknie napisana opowieść o o.Dolindo, który jest włoskim mnichem z niezwykłym darem kontaktu z Jezusem. Jego życie polegało na całkowitym zaufaniu Jezusowi. Uczy pięknej prawdy, że tylko szczere oddanie się Synowi Bożemu daje pomoc w każdej sprawie, a przede wszystkim spokój ducha.
Książka, która powinien przeczytać każdy, kto żyje w ciągłym niepokoju i zadręczaniu się przeszłością, czy też przyszłością swoją lub bliskich.

autor opinii: Irena

W samą porę

Ta lektura spadła mi z nieba i spadła w sama porę dla mnie. Jest coś niesamowitego w tej książce, bo czytając ją zaczynam nie tylko poznawać, ale i zaprzyjaźniać się z Księdzem Dolindo. A poznając postać tego świętego kapłana, od nowa poznaję tego Jezusa, który dał mi się poznać w mojej największej rozpaczy kilka dobrych lat temu. A razem z tym, przyszedł upragniony pokój, ulga i rozjaśnienie pewnych wewnętrznych, szarpiących i mrocznych spraw.
Gorąco polecam !

autor opinii: Edyta Kocur

"Jezu Ty się tym zajmij" Joanny Brożek

Wspaniała książka. Czyta się ją jednym tchem, a słowa i zdania pozostają w sercu i jak echo ciągle się je słyszy. Przepiękna historia ks. Dolindo, dająca do myślenia i zastanowienia się nad swoim życiem i postępowaniem....
Warto przeczytać
Ewa

Brak słów

Ta książka oderwała mnie od wszystkiego. Nie znajduję słów dla określenia stanu ducha po jej przeczytaniu.Polecam każdemu.

autor opinii: Sylwia

Wspaniała książka! Polecam!

Niesamowity człowiek... On rzeczywiście urodził się świętym. Cieszę się, że mogłam się dowiedzieć o nim i o modlitwie, którą nam przekazał.
Tę książkę na prawdę warto przeczytać.
A modlitwa... stosuję ją z powodzeniem.

autor opinii: Aleksandra Przegalińska

Niezbędnik dla duszy

Co za postać! Jestem wzruszona tą książką... Polecam ją każdemu, kto chce wpuścić trochę świeżego, ożywczego powietrza do swojej wiary. A w szczególności rekomenduję tę lekturę: (1) kapłanom, klerykom, osobom konsekrowanym (2) ludziom zrozpaczonym, życiowo pokiereszowanym i ofiarom trudnego dzieciństwa (3) osobom zawiedzionym Kościołem. W ojcu Dolindo znajdziecie przyjaciela, który Was zrozumie i pomoże Wam swoim przykładem oraz wstawiennictwem na Waszej drodze do Nieba. Oczywiście gorąco polecam też modlitwę "Jezu, Ty się tym zajmij"! Wielka jest moc Bożej Łaski, o czym bezapelacyjnie świadczy życie tego człowieka.

autor opinii: Czytelniczka

DOLINDO

Jestem w trakcie czytania tej książki.Godna polecania.JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ! nasze polskie JEZU UFAM TOBIE!

autor opinii: JOLANTA

bardzo ciekawa lektura

Naprawdę polecam tą pozycję, mocno zmienia myślenie, i trzeba się przygotować na to, ze trochę namiesza się w systemie wartości. Polecam gorąco:)

autor opinii: Agnieszka

Książka, która zmienia duszę

Róże i ciernie przeplatają się w subtelny sposób przez duszę Wielkiego Kapłana. Kapłan, ojciec Dolindo już zmienia moje życie. Przeczytałam w ciągu jednego dnia przepiękną, bolesną historię drogi krzyżowej życia tego kapłana. Polecam dla tych, którzy targani są przez kajdany współczesnego świata.

autor opinii: Agnieszka

PIĘKNY OPIS ŻYCIORYSU

JEST PRAWDĄ,ŻE TO NIE TY WYBIERASZ TĄ KSIĄŻKĘ,TO O.DOLINDO WYBIERA CZYTELNIKA I PRAGNIE BYŚ PRZECZYTAŁ I PRZEMYŚLAŁ SWOJE ŻYCIE,POSTĘPOWANIE.JESTEM TĄ KSIĄŻKĄ ZACHWYCONY.Z MIŁĄ CHĘCIA PRZECZYTAŁ BYM KTÓRĄŚ Z JEGO KSIĄZEK ,SZCZEGÓLNIE ŻYCIORYS MATKI BOŻEJ.OBECNIE ZACHĘCAM WSZYSTKICH MOICH ZNAJOMYCH I NIE TYLKO DO PRZECZYTANIA TEJ PIĘKNEJ KSIĄZKI.MAM CHĘĆ ZAKUPIĆ PARĘ KSIĄZEK I DAĆ DO KIOSKU PARAFIALNEGO OBY LUDZIE BARDZIEJ ZROZUMIELII POKOCHALI NASZĄ WIARĘ,BOGA .OBECNIE CODZIENNIE MODLĘ SIĘ ZA TEGO KOCHANEGO KSIĘDZA I MAM NADZIEJE ŻE ZOSTANIE W KONCU BEATYFIKOWANY.Z ŻYCIORYSU WYNIKA ŻE JUŻ JEST ŚWIĘTYM.POZDRAWIAM WSZYSTKICH I ZACHĘCAM

autor opinii: BOGUSŁAW GAJDA

Koniecznie przeczytaj!

Wspaniała książka. Przeczytałam błyskawicznie. Po prostu przykuła mnie, co mi się dawno nie przydarzyło. Fascynująca jest postać księdza Dolindo Ruotolo. Jego życiorys i świętość to wielkie świadectwo bardzo potrzebne w tych czasach. Że tak może się zdarzyć...Modlę się Jego modlitwą "Jezu , Ty się tym zajmij" i modlę się o beatyfikację Tego Świętego kapłana oraz o wydanie Jego dzieł, pism, dorobku życiowego, który jest skarbem. Czekam z tęsknotą. Wierni czekają i chcą koniecznie poznać spuściznę literacką księdza Ruotolo.!!!

autor opinii: Wanda Burdziak-Zwolińska

Polecam! Wyjątkowa książka o wyjątkowym kapłanie

Opowieść o niesamowitym kapłanie. Jego życie to jedna wielka próba wiary, nadziei, miłości, charakteru i Bóg wie czego. Przesłanie ojca Dolindo ma również wyjątkowo realny wymiar - pokazuje nam jak żyć i komu oddać stery naszego życia. I to z jakim skutkiem...!
Książkę czyta się niesamowicie łatwo, jest bardzo wciągająca.
Po przeczytaniu książki żałuję, że nie wydano żadnych prac o. Dolindo w języku polskim.

autor opinii: Mariusz Partyka

Pogłębiająca wiarę

Książka cudowna, wspaniała, przejmująca. Czyta się ją jednym tchem. Czytając płakałam. Gorąco polecam ! Teraz dałam ją mojej mamie a później siostrze. Niech jak najwięcej osób pozna O. Dolindo i ten cudowny akt zawierzenia JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ. Zapewniam wszystkich " On się tym zajmuje "

autor opinii: Danuta Perz

Musisz ją przeczytać

Ta książka umocniła mnie w wierze, a tego właśnie potrzebowałam…..

autor opinii: Małgorzata

Jezu, Ty się tym zajmij! O. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda

Polecam każdemu!!!

autor opinii: Elżbieta S

Bardzo dobra

Książka jest po prostu cudowna.
Dawno nie czytałem tak dobrej książki.
Serdecznie polecam

autor opinii: Paweł Pliszka

Super

Polecam świetne książki duża oferta

autor opinii: Darek

Prawdziwie Święty

Niesamowita książka. Dlaczego jeszcze O. Dolindo nie jest Świętym?
Cuda za jego pośrednictwem działy się już za jego życia. Jest tak wiele świadectw a ja dopiero teraz dowiedziałam się o Tym Człowieku.
Książka, którą warto przeczytać;nie można się od niej oderwać.POLECAM

autor opinii: Teresa Kulicka

Warto przeczytac

Ksiazka opowiada o niezwyklej osobie, nie mozna sie od niej oderwac. Zachecam do lektury

autor opinii: JB

Niesamowita historia

Poruszająca historia życia Ojca Dolindo Rutolo.Szkoda że tak mało się o tak Wielkich ludziach słyszy i mówi .

autor opinii: Elżbieta

super ksiazka

Świetna książka opisująca losy niesamowicie pokornego księdza który nie został świętym ale sie nim urodził. Gorąco polecam wszystkim jako wzór do naśladowania w naszym zwykłym życiu szczególnie teraz gdy świat jest pełen antywzorców.

autor opinii: Krzysztof Prokop

Polecam

Wartościowa książka o wspaniałym człowieku polecam.

autor opinii: Andrzej Jabłoński

polecam z całego serca !!!

Książkę czyta się jednym tchem, pomaga w nauce zawierzenia Bogu, jest przejmującym świadectwem wiary, ufności i bezgranicznego oddania się Bogu. Polecam !!!
Mało książek robi tak piorunujące wrażenie, pozycja ta, powinna być obowiązkowa lekturą szkolną :)


autor opinii: Beata Zieba

Niech będzie świętym

Przepiękny kapłan z różami w sercu i drogą cieniową w życiu. Płakałam ...

autor opinii: A.Sz.

książka najwspanialsza

coś wspaniałego, jeszcze żadna książka tak mnie nie poruszyła. polecam każdemu na 1000%. nie mogę wyjść z zachwytu.

autor opinii: zmęczona życiem

CUDOWNA książka

Czytam aktualnie książkę: jest cudowna. Cudowny jest również jej Bohater. Fenomenalna postać, mogąca być ogromną inspiracją dla każdego wierzącego, może nawet nie tylko wierzącego.
POLECAM każdemu, kto chce poznać pięknego człowieka i ....Pięknego, który stworzył i ukształtował Świętego.

autor opinii: Barbara Madejska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: Joanna Bątkiewicz-Brożek
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 434
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788365349521
ISBN: 9788365349521
ID: 380996

Zobacz również

Jezu, Ty się tym zajmij!. o. Dolindo Ruotolo Życie i cuda
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...