TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Robienie dzieci

Ocena:
(8 opinii)

Skąd ma czerpać wiedzę o in vitro katolik, który chciałby zrozumieć i bronić nauki Kościoła na ten temat? Na bezstronność mediów liczyć w tej kwestii nie możemy, bo najczęściej pokazują jedynie głosy zwolenników tej metody, a każdego, kto ma wątpliwości, przedstawiają jako oszołoma stojącego przeciw nauce i przeciw małżeństwom pragnącym dziecka.

W publicznej debacie na temat in vitro praktycznie w ogóle nie mówi się o bardzo istotnych kwestiach, np.:

  • Czy in vitro leczy bezpłodność?
  • Jak wygląda procedura in vitro i jaka jest jej skuteczność?
  • Ile dzieci umiera w trakcie procedury in vitro?
  • Jakie są skutki fizyczne i psychiczne procedury in vitro dla poczętych nią dzieci?

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, przeczytaj tę książkę! Zobaczysz wtedy, dlaczego nauka Kościoła na temat in vitro jest spójna wewnętrznie i najlepsza z punktu widzenia interesów człowieka, społeczeństwa, jak też bezpłodnych małżeństw. Czytając ją dowiesz się również:

  • Czy istnieje alternatywa dla in vitro?
  • Czy Kościół jest przeciw nauce w kwestii in vitro?
  • Czy Kościół jest przeciw rodzicom?
  • Czy Kościół jest przeciwko dzieciom poczętym metodą in vitro?

Prosty jezyk, ale też konkretne twarde dowody zawarte w tej książce sprawiają, że dzięki jej lekturze zrozumiesz zdanie Kościoła na temat in vitro i zdobędziesz solidne argumenty do obrony tego zdania przez ludźmi, którzy w niewielkim stopniu zdają sobie sprawę z prawdziwego oblicza tej procedury.

Obala medialne mity. Radykalna. Momentami budzi sprzeciw nawet przekonanych. Warto, by dała nowy początek dyskusji o in vitro. Na argumenty, nie emocje.

Brygida Grysiak, dziennikarka TVN24
Napisana bardzo przystępnym językiem, książka zawiera elementarne kompendium wiedzy o in vitro. Stanowi doskonały przewodnik po problematyce bioetycznej, szczególnie dla tych, którzy uznają się za katolików, ale mają problem z nauczaniem Kościoła, często odrzucając je z niewiedzy. Tomasz Terlikowski - nie ukrywając swojego zdania - przedstawia argumenty obu stron, tak zwolenników, jak i przeciwników tej metody zapłodnienia. Jednocześnie udziela odpowiedzi na pytanie, jak wygląda prawdziwe leczenie bezpłodności.

Krzysztof Ziemiec, dziennikarz prowadzący Wiadomości w TVP1

Tomasz Terlikowski - filozof, dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny, publicysta, wykładowca akademicki, tłumacz, redaktor naczelny portalu Fronda.pl. Jest autorem ponad dwudziestu książek naukowych i publicystycznych, m.in. "Nowa kultura życia. Apologia bioetyki katolickiej", "Homoseksualista w Kościele", "Męczennicy prawosławia", "Tora między życiem a śmiercią. Bioetyki żydowskie w dialogu", "Rzeczpospolita papieska. Jan Paweł II o Polsce do Polaków", a także jednej powieści - "Operacja Chusta". Mąż jednej żony i ojciec czwórki dzieci.

Opinie naszych Klientów (8 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam

Polecam szczegolnie dlatego, ze na temat in vitro jest wiele dyskusji i czesto dyskutuja ludzie bez podstawowej wiedzy. Warto sobie te wiedze poszerzyc

autor opinii: Beata Horła

@ izabel j.

Pan Terlikowski jest w kwestii in vitro bardzo wiarygodny. To że ktoś ma 4 dzieci, nie oznacza jeszcze, że nigdy wcześniej nie miał problemów z ich posiadaniem. Pan Terlikowski wypowiadał się już publicznie na ten temat i te wypowiedzi można bardzo łatwo odnaleźć. Wiele lat starał się małżonką o dziecko. U jego żony zdiagnozowano bowiem niepłodność, wymagającą wieloletniego leczenia. Zarzut jakoby nie rozumiał, co czują osoby niemogące posiadać dzieci jest więc bezpodstawny. Temat in vitro jest kontrowersyjny i trudny. Jednak skoro kogoś mierzi “selekcja przy wyborze prezentowanych treści” (abstrahując już od zasadności takiego zarzutu), to chyba tym bardziej taka osoba winna zapoznać się z drugą stroną medalu i poznać wszelkie argumenty za i przeciw, w tym m.in. stanowisko Kościoła. Poza tym pozycja ta oparta jest na badaniach prowadzonych przez specjalistów, więc także z tego względu warto się z nią zapoznać.

autor opinii: Małgorzata

syty głodnego nie zrozumie...

ciekawe, że o temacie in vitro wypowiada się ojciec 4 dzieci, czyli człowiek który nie miał problemów z posiadaniem dzieci.ciekawe jakie byłoby jego stanowisko gdyby nie mógł posiadać dzieci drogą naturalną?albo gdyby jego dzieci nie mogłyby mieć własnych dzieci a on wnuków?tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono.... uważam więc, że o pewnych kwestiach powinni się wypowiadać specjaliści (lekarze zajmujący się daną kwestią) oraz osoby, które dotknął ten problem. Ten pan, jego poglądy, selekcja przy wyborze prezentowanych treści budzą wiele wątpliwości i sprawiają, że w kwestii in vitro nie jest wiarygodny.

autor opinii: izabel j.

Polecam!

Książka kompleksowo, ciekawie i obrazowo przedstawia problem. Polecam wszystkim - przekonanym i wiedzącym, aby przekonanie umocnić i wiedzę poszerzyć; wiedzącym, aby się w pełni przekonać i zrozumieć,; krytykującym stanowisko Kościoła z braku zrozumienia - aby mogli dostrzec, że prawdziwe dobro musi zwyciężyć to, co próbuje je tylko z wierzchu przypominać.

autor opinii: Agnieszka Adamowicz

Robienie dzieci...

In vitro może budzić kontrowersje tylko wtedy, gdy jesteśmy nieświadomi jak metoda ta wygląda naprawdę. Media bardzo ochoczo ukazują tylko jasną stronę jej oblicza, ukrywając przed nami to co klasyfikuje ją jako niedopuszczalną moralnie i nieludzką. Autor opiera się w sposób szczególny na rzetelnej wiedzy naukowej, badaniach i różnego rodzaju dokumentacji, aby trafić także do kwestionujących nauczanie Kościoła Katolickiego. Dowodzi on, że metoda zapłodnienia in vitro jest dla człowieka po prostu szkodliwa, a tym samym niemożliwa do zaakceptowania (zarówno przez katolików, jak i niewierzących). W drugiej części książki możemy odnaleźć informacje nt. naprotechnologii i dowiedzieć się na czym polega jej wyższość nad metodą zapłodnienia in vitro.

autor opinii: Michał Stelmach

Polecam.

Książkę kupiłam, aby mieć wsparcie przy pisaniu pracy na temat in vitro. Uważam,że jest bardzo przystępnie napisana. Porusza bardzo ważny temat, jakim jest in vitro. Podaje bardzo konkretne argumenty przeciwne in vitro, obala mit szczęśliwych małżeństw, dzięki poczęciu tą drogą dziecka.
Dzisiejsze media bardzo rozmazują wiedzę na ten temat. Można się naprawdę pogubić. Dzięki niej łatwiej ubrać w słowa i konkretne argumenty postawę sprzeciwiającą się metodzie sztucznego zapłodnienia.

autor opinii: Urszula

ciekawa

Potrzeba sporo cierpliwości, by przedrzeć się przez gąszcz osobistych emocjonalnych "przepychanek" autora ze zwolennikami in vitro. Potem jednak jest ciekawie. Książka pokazuje kompletnie pomijane w środkach masowego przekazu aspekty procedur in vitro, pokazuje drugą stronę medalu. Także ze strony osób poczętych w ten sposób. Pokazuje wreszcie alternatywę, wartą uwagi i jakże ludzką w swej istocie - naprotechnologię. Wkrótce po przeczytaniu ksiązki natrafiłam na małżeństwo starające się o dziecko. Próbowali podejść do obu metod - wybrali "napro" - właśnie z powodów opisywanych w książce - kompletnie innego podejścia do pacjenta, celów, zakresu badań i konsekwencji. My o tym wszystkim nie wiemy. Tego się nie mówi.
Warto przeczytać.

autor opinii: azja

REWELACYJNA!

Książka jest niesamowicie wciągająca, napisana jasnym językiem, twarde fakty i bez owijania w bawełnę. Przeczytaj, a poznasz wiele faktów na temat in vitro. Zapoznasz się również ze świadectwem osób poczętych tą metodą. Istotnym elementem książki jest to, że daje solidną alternatywę i to o wiele bardziej skuteczną...

autor opinii: Justyna Królak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Polwen
Autor: Tomasz P. Terlikowski
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 216
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788375571097
ISBN: 9788375571097
ID: 205268

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Robienie dzieci Robienie dzieci
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...