TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Operacja Chusta

Druga połowa XXI wieku. Europą rządzi wszechwładna policja polityczna walcząca z fundamentalizmem religijnym. Papież, wypędzony z Rzymu, przebywa na emigracji w Afryce. Katolicy zepchnięci do gett na przedmieściach miast pogodzili się ze swoim losem... Jedyną ich otuchą jest chusta z wizerunkiem Chrystusa, święta relikwia, którą przechowują warszawscy kapucyni. Pewnego dnia władze postanawiają zarekwirować chustę. Przeszkadza im zakonnik, który porywa relikwię i ucieka z nią do Afryki...

Debiut prozatorski Tomasza P. Terlikowskiego to błyskotliwie napisana powieść theological fiction, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, trzymająca w napięciu, nieustannie konfrontująca czytelnika z pytaniami o przyszłość Kościoła i Europy.

Posępna przyszłość religii w liberalno-lewicowej Europie to zasadniczy temat napisanej z wielkim rozmachem debiutanckiej powieści Tomasza P. Terlikowskiego. Konwencja futurystycznej antyutopii - wyraźnie odwołująca się do "Roku 1984" George'a Orwella czy "Nowego wspaniałego świata" Aldousa Huxleya - zostaje spolszczona i schrystianizowana. Jest to przede wszystkim powieść o wierze, nawróceniu i świadectwie. Terlikowski - nigdy przecież letni - i tym razem wywoła ogromne emocje. Często podziwiam trafność diagnoz Terlikowskiego. Tym razem chciałbym, żeby się mylił.

Dariusz Karłowicz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: Tomasz P. Terlikowski
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 258
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788362268047
ISBN: 978-83-62268-04-7
ID: 168246

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Operacja Chusta Operacja Chusta
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...