TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Robienie dzieci

Skąd ma czerpać wiedzę o in vitro katolik, który chciałby zrozumieć i bronić nauki Kościoła na ten temat? Na bezstronność mediów liczyć w tej kwestii nie możemy, bo najczęściej pokazują jedynie głosy zwolenników tej metody, a każdego, kto ma wątpliwości, przedstawiają jako oszołoma stojącego przeciw nauce i przeciw małżeństwom pragnącym dziecka.

W publicznej debacie na temat in vitro praktycznie w ogóle nie mówi się o bardzo istotnych kwestiach, np.:

  • Czy in vitro leczy bezpłodność?
  • Jak wygląda procedura in vitro i jaka jest jej skuteczność?
  • Ile dzieci umiera w trakcie procedury in vitro?
  • Jakie są skutki fizyczne i psychiczne procedury in vitro dla poczętych nią dzieci?

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, przeczytaj tę książkę! Zobaczysz wtedy, dlaczego nauka Kościoła na temat in vitro jest spójna wewnętrznie i najlepsza z punktu widzenia interesów człowieka, społeczeństwa, jak też bezpłodnych małżeństw. Czytając ją dowiesz się również:

  • Czy istnieje alternatywa dla in vitro?
  • Czy Kościół jest przeciw nauce w kwestii in vitro?
  • Czy Kościół jest przeciw rodzicom?
  • Czy Kościół jest przeciwko dzieciom poczętym metodą in vitro?

Prosty jezyk, ale też konkretne twarde dowody zawarte w tej książce sprawiają, że dzięki jej lekturze zrozumiesz zdanie Kościoła na temat in vitro i zdobędziesz solidne argumenty do obrony tego zdania przez ludźmi, którzy w niewielkim stopniu zdają sobie sprawę z prawdziwego oblicza tej procedury.

Obala medialne mity. Radykalna. Momentami budzi sprzeciw nawet przekonanych. Warto, by dała nowy początek dyskusji o in vitro. Na argumenty, nie emocje.

Brygida Grysiak, dziennikarka TVN24
Napisana bardzo przystępnym językiem, książka zawiera elementarne kompendium wiedzy o in vitro. Stanowi doskonały przewodnik po problematyce bioetycznej, szczególnie dla tych, którzy uznają się za katolików, ale mają problem z nauczaniem Kościoła, często odrzucając je z niewiedzy. Tomasz Terlikowski - nie ukrywając swojego zdania - przedstawia argumenty obu stron, tak zwolenników, jak i przeciwników tej metody zapłodnienia. Jednocześnie udziela odpowiedzi na pytanie, jak wygląda prawdziwe leczenie bezpłodności.

Krzysztof Ziemiec, dziennikarz prowadzący Wiadomości w TVP1

Tomasz Terlikowski - filozof, dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny, publicysta, wykładowca akademicki, tłumacz, redaktor naczelny portalu Fronda.pl. Jest autorem ponad dwudziestu książek naukowych i publicystycznych, m.in. "Nowa kultura życia. Apologia bioetyki katolickiej", "Homoseksualista w Kościele", "Męczennicy prawosławia", "Tora między życiem a śmiercią. Bioetyki żydowskie w dialogu", "Rzeczpospolita papieska. Jan Paweł II o Polsce do Polaków", a także jednej powieści - "Operacja Chusta". Mąż jednej żony i ojciec czwórki dzieci.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Polwen
Autor: Tomasz P. Terlikowski
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 216
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788375571097
ISBN: 9788375571097
ID: 205268

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Robienie dzieci Robienie dzieci
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...