TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rodzina i społeczeństwo

"Rodzina i społeczeństwo" to zbiór artykułów adresowanych do wszystkich, którzy pragną w swym życiu rodzinnym postępować zgodnie z nauką chrześcijańską. Autor, nawiązując do przekazów biblijnych oraz do wypowiedzi Jana Pawła II, ukazuje plan Boży w odniesieniu do małżeństwa, omawia podstawowe cele, jakie winny przyświecać ludziom decydującym się na wspólnotę małżeńską oraz wskazuje na zagrożenia wynikające z niewłaściwego rozumienia jej istoty. Tylko świadome przyjęcie praw i obowiązków wiążących się z poświęceniem związku dwojga ludzi uchroni wspólnotę przed niebezpieczeństwami, jakie niesie współczesna kultura.

Małżeństwo jest ściśle związane z Bogiem i bez Niego nie może być w pełni urzeczywistnione, to powołanie, a zarazem zadanie, jakie otrzymaliśmy od Stwórcy. By sprostać Bożym oczekiwaniom, konieczne jest również dojrzałe, odpowiedzialne kierowanie swymi pragnieniami i uczuciami, zwłaszcza uczuciem miłości, która przede wszystkim oznacza gotowość do służenia, do pomagania drugiemu, wybranemu przez nas człowiekowi. Dzięki przestrzeganiu Bożych zaleceń w życiu codziennym, przy wsparciu miłości małżeńskiej, kobieta i mężczyzna są przygotowani do podjęcia najważniejszego zadania – do wydania na świat i wychowania własnego potomstwa.

Autor wiele miejsca poświęca również problemom społecznym – m.in. zwraca uwagę na miejsce człowieka starszego w dzisiejszej rodzinie, na kwestię ubóstwa oraz na współczesne rozumienie wartości związanych z pracą. Również tu swoje rozważania ilustruje cytatami z Pisma Świętego oraz odwołując się do nauki i doświadczeń Ojca świętego.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: ks. Tomasz Jelonek
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 288
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788375801507
ISBN: 987-83-7580-150-7
ID: 167664

Zobacz również

Rodzina i społeczeństwo
28.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...