TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rodzina źródłem dobrobytu

Kiedy 1992 roku profesor Uniwersytetu w Chicago Gary Becker otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii, nobilitowana została głoszona przez niego teoria kapitału społecznego. Według Beckera to nie baza materialna, lecz człowiek stanowi podstawę kapitału, zaś postęp i rozwój społeczny zależą od mocnej pozycji rodziny. Amerykański noblista, znany ze swego liberalizmu, zasłyną także jako twórca ekonomicznej teorii rodziny. Obliczył, że rodzina i praca w niej wykonywana przynoszą aż 30 procent dochodu narodowego.

Ten sam kierunek badawczy prezentuje również autor niniejszej książki Jean-Didier Lecaillon, który dochodzi do wniosku, że dobrze funkcjonująca rodzina w dłuższej perspektywie czasowej tworzy wolny rynek oraz zabezpiecza rozwój przedsiębiorczości. Jest ona wręcz warunkiem dobrobytu państwa. Dlatego Lecaillon apeluje do rządzących o prowadzenie aktywnej polityki prorodzinnej.

Po lekturze tej książki z całą wyrazistością uwidacznia się trafność powiedzenia Charlesa de Gaulle’a: "Jeżeli jesteś biedny, nie masz innej możliwości: musisz zainwestować w rodzinę!"

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: Jean-Didier Lecaillon
Ilość stron: 88
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788391991114
ISBN: 83-919911-1-3
ID: 4914

Zobacz również

Rodzina źródłem dobrobytu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...