TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Rozmowy bez retuszu

"Rozmowy bez retuszu" to niekonwencjonalny wywiad z jednym z najbardziej znanych polskich aktorów filmowych i teatralnych - Arturem Barcisiem. Książka jest wzruszającą wędrówką poprzez koleje życia aktora, zawiera wiele anegdot, ukazuje kulisy pracy teatralnej i filmowej, mówi o spotkaniach z wielkimi twórcami polskiego kina i teatru. Pełna ciepła książka niesie podstawowe przesłanie - marzenia się spełniają, jeśli są połączone z talentem, pracą i wytrwałością.

Przed nami leżą rozsypane zdjęcia. Przeglądam je, słucham opowieści, których dotyczą. Każda historia z fotografii mnie ciekawi. Trzeba przyznać, że Artur potrafi opowiadać.[...] Lubię słuchać, jak Artur opowiada o innych artystach, słyszę mnóstwo pochwał pod adresem innych aktorów, reżyserów. O niektórych opowiada z takim zaangażowaniem i ogromną pokorą. Nie każdy potrafi się na to zdobyć. Po rozmowach z nim i ja mam tę pewność, że powinniśmy też dostrzec i docenić ludzi, którzy pomagają nam na tej drodze. Ta książka to również podziękowanie dla tych, którzy dają nam szansę.

fragment wstępu Marzanny Graf

Artur Barciś - aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, także reżyser. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Rudnikach oraz PWSFTviT w Łodzi z roku 1979. Aktor Teatru Na Targówku (1979-1981), Teatru Narodowego (1982-1984), Teatru Ateneum (od 1984). Bardzo często występuje w rolach drugoplanowych, lecz charakterystycznych - wyrazistych i dających się zapamiętać. Zyskał uznanie telewidzów dzięki jednej z głównych ról w serialu telewizyjnym "Miodowe lata" oraz "Ranczo". Sprawdza się zarówno w rolach komediowych, jak i w dramatycznych.

Imię - Artur. Nie mam drugiego, rodzice nie dali. Może uznali, że to (w 1956 roku w małej wsi Kokawa pod Częstochową) jest i tak oryginalne i wystarczy za dwa. Lubię swoje imię. Nazwisko - Barciś. Nie bardzo wiadomo skąd sie wzięło, ale odnalazłem kiedyś przypadkowo miasteczko we Włoszech o podobnej nazwie, BARCIS i uknułem dla kolorowych pism historyjkę o tym, że mój ród wywodzi się z Włoch. A może to prawda? Rodzina: żona Beata, syn Franek, psy, a raczej suki Nesca i Inka, oraz kot Pędzel. Zawód: jest obok rodziny, sensem mojego życia. Ma wiele odcieni. W większości to barwy radosne i wesołe, ale jest też miejsce na ciemną stronę mocy.

Artur Barciś

Marzanna Graff, współpracuje na stałe z warszawskimi teatrami Towarzystwo Teatrum oraz Capitol jako aktorka oraz scenarzystka. Od 1999 r. tworzy własne audycje (m.in. w Polskim Radiu). Od 2006 r. współrealizuje z kompozytorami i aranżerami Januszem Tylmanem i Czesławem Majewskim projekt "Śpiewaj z nami", prowadząc koncerty z ich udziałem oraz zaproszonych gwiazd.

Jest wykładowcą w Akademii Dobrych Obyczajów, której założycielem był aktor Janusz Zakrzeński, Uniwersytetu Trzeciego Wieku Fundacji Shalom. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od roku 2008 jest Honorowym Ambasadorem Dzieci Chorych na Guzy Mózgu. Otrzymała dwukrotnie szczególne wyróżnienie Rzecznika Praw Dziecka, dyplom O lepszą przyszłość dziecka oraz tytuł "Pro Infantis Bono" za: "Przekazywanie w spektaklach i książkach idei rozmawiania z dziećmi o trudnych tematach".

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Artur Barciś, Marzanna Graff
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 220
Wymiar [mm]: 222x140
EAN: 9788375953589
ISBN: 9788375953589
ID: 211762

Zobacz również

Rozmowy bez retuszu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...