TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Seks. Uzależnienia, fakty i mity

Ludzkie życie seksualne jest z jednej strony formą zakomunikowania partnerowi swej miłości i oddania, a z drugiej - przyjęcia miłości i oddania drugiej osoby.

Przejawy zachowań erotycznych, w których nie występują relacje osobowe, sprowadzają życie seksualne jedynie do fizjologicznego zaspokojenia potrzeb popędowych i do traktowania partnera jako przedmiotu użytkowego, służącego do osiągania przyjemności. Problem tego typu szczególnie mocno zaznacza się w zjawisku uzależnienia od seksu.

Książka przedstawia funkcje płciowości w życiu człowieka, ukazuje erotykę człowieka na tle uwarunkowań historycznych i kulturowych, charakteryzuje uzależnienie od seksu i pokazuje podmiotowe i pozapodmiotowe czynniki zwiększające ryzyko powstawania tego syndromu.

Prezentuje somatyczne, psychiczne i społeczne konsekwencje erotomanii, przedstawia strategie zapobiegania problemom o charakterze seksualnym, sposoby leczenia erotomanii oraz adresy instytucji, które mogą być użyteczne w profilaktyce problemów tego typu oraz obala mity i stereotypy dotyczące seksualności.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL
Autor: Iwona Niewiadomska, Joanna Chwaszcz, Blandyna Kołodziej, Bożena Śpila
Ilość stron: 234
Wymiar [mm]: 110x190
EAN: 9788373632417
ISBN: 83-7363-241-7
ID: 26249

Zobacz również

Seks. Uzależnienia, fakty i mity
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...