TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Siódmy rozdział. Modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne

Ocena:
(36 opinii)

Być może Ty również ukrywasz w swoim sercu zranienia i bolesne krzywdy z przeszłości. Czujesz z tego powodu żal, upokorzenie, buntujesz się na życie, na Boga, i z całych sił próbujesz zapomnieć o tym, co się wydarzyło. W jaki sposób uzdrowić te zranienia, by przestały niszczyć Twoje życie?

Twoje życie przypomina księgę, w której zapisywane jest wszystko, co Cię spotyka. Do niektórych rozdziałów tej księgi zaglądasz bardzo często, bo to łatwe i miłe wspomnienia.

Pewnego rozdziału w ogóle jednak nie chcesz otworzyć. To gorzkie przeżycia, których nie chcesz pamiętać. Często w tym zakazanym "siódmym rozdziale" ukrywasz swoje rany, z którymi nie umiesz sobie poradzić, rzeczy, których w sobie nie lubisz i wydarzenia, które Cię upokorzyły. Te zranienia wciąż jednak wpływają na Twoje życie. Sprawiają, że nie czujesz się szczęśliwy i często odczuwasz zgorzknienie.

Możesz jednak to zmienić! Czytając tę książkę dowiesz się, w jaki sposób przejść proces uzdrowienia wewnętrznego, powierzyć te sprawy Jezusowi i uporać się z tym, co Cię boli. A nawet zobaczysz, że to, czego nie potrafisz w sobie zaakceptować, często jest w Tobie najcenniejsze. To niełatwy proces i może trwać długo, ale uzdrowienie wewnętrzne przynosi prawdziwy pokój w sercu.

"Siódmy rozdział" to rekolekcje o. Augustyna Pelanowskiego. Niekoniecznie dla ludzi mocnych, ale na pewno szczerych, czasem pogubionych, zbuntowanych, z arsenałem pretensji i żalów do ludzi i Boga. Mogą pomóc zaakceptować siebie z całą przeszłością, jedyny warunek - niczego nie taić, bo "Bóg pragnie od nas szczerości, a nie - grzeczności!"

Opinie naszych Klientów (36 opinii)Napisz swoją opinię

super

Bardzo mądra książka,prostym słowem napisana,w zrozumiałych przykładach z życia codziennego i obecnego.
Polecam bardzo kto chce zgłębiać swoją wiarę i miłość jaką nasz Jezus nas obdarzył i BÓG.

autor opinii: irena Dabrowska

7 rozdział

Super.

autor opinii: M. BOGUTA

Popatrz w archiwum osobistym.

Gdyby każdy zweryfikował co chowa w zakurzonych teczkach pamięci, jakie i dlaczego przechowuje tam "złogi"... Ojciec Augustyn Pelanowski, w charakterystyczny dla siebie sposób zachęca nas do "kwerendy", inwentaryzacji, czy jak to tam nazwać. Rusz się! Zobacz co chowasz, do czego się nie przyznajesz. Z samym sobą nie być szczerym?!

autor opinii: Zbigniew Libner

Piękna

Jak każda zresztą książka księdza Pelanowskiego ta również jest napisana pod natchnieniem Ducha Świętego. Czyta sie leciutko, dosłownie nie można się od niej oderwać.

autor opinii: Monika

Książka godna polecenia. Bardzo pomocna w procesie uzdrowienia wewnętrznego.

Życie

Dzieki tej książce spojrzałam inaczej na moje życie, problemy, ukryte wstydy i niepogodzenie się z życiem.... otwieram oczy , oddycham inaczej, chce żyć

autor opinii: Katarzyna Milewska

Ciekawa książka

Napisana prostym, zrozumiałym językiem. Liczne cytaty z Pisma św. Warto przeczytać. Może znajdziesz w niej coś dedykowanego akurat do Ciebie :-)
Jak już ktoś słusznie zauważył w jednym z komentarzy ... każdy ma swój 7 rozdział.

autor opinii: Roksana Szpetnar

Każdy z nas ma siódmy rozdział

Super książka, polecam dla każego. Przecież każdy z nas ma taki siódmy rozdział.

autor opinii: Magdalena Łotocka

Książka dla wszystkich którzy przeżywają w swoim życiu ciężkie chwile, doświadczają wielu przykrości lub zostali zranieni w przeszłości i do teraz noszą urazę w swoim sercu. Pomaga zrozumieć że cierpienie nie jest bez sensu jeśli przeżywamy je i łączymy z cierpieniem i Męką Pana Jezusa, jeśli nie buntujemy się tylko z ufnością i pokorą przyjmujemy to co nas spotyka prosząc jednocześnie Pana Boga o pomoc i ofiarując Jemu nasze cierpienie.
Warto przeczytać.

autor opinii: Kasia T.

Siódmy rozdział. Modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne

Dobra książka, dobrze ją się czyta. Wiele tłumaczy, wiele wyjaśnia, mądrze napisana.

autor opinii: Helena Jurczyszyn

Książka warta polecenia, nie tylko dla osób, które przeżywają jakieś trudności ale dla każdego. Na pewno podnosi na duchu i pomaga spojrzeć na wiele spraw w nowym świetle.

autor opinii: Magda

Polecam

Warta przeczytania . Pomaga poznać siebie. Głęboko wnika w duszę człowieka. Dzięki tym rozważaniom można narodzić się na nowo , pokochać swoje życie i Pana Boga.

autor opinii: Kamińska Danuta

Dobra ksiazka

Ksiazka godna polecienia, krotka i zwiezla pomaga w walce z szara codziennoscia, dodaje wiary. POLECAM

autor opinii: Ania

polecam

Jak każda książka o. Pelanowskiego rozkłada mnie na łopatki, więc oczywiście polecam każdemu! ;)

autor opinii: Kornelia

polecam

Świetna jak wszystkie książki tego autora. Podnoszaca na duchu. Pomaga dostrzec sens naszego "siódmego rozdziału". Autor pokazuje ten wielki "podstęp miłosierdzia", który obraca naszą nędzę w łaskę, a z jadu niegodziwości czyni uzdrawiajaca odtrutke dla naszych dusz. Polecam.

autor opinii: Joanna Małkiewicz

Ciekawa pozycja, warto przeczytać.

Siódmy rozdział

Rewelacyjna książka, pozycja , którą każdy człowiek powinien mieć w swojej biblioteczce ....Niejednokrotnie byliśmy zranieni , poniżano nas i wyśmiewano....to stanowi ból na całe życie , niejednokrotnie trudne wspomnienia nie pozwalają normalnie funkcjonować.....a przeczytanie tej książki jest absolutnym antidotum na tę dolegliwość; to jakby promień słońca wpadł do naszego serca:)
Poleciłam tę pozycję swoim przyjaciółkom i zanim dotarły do końca dostałam podziękowania za wskazanie tak cudnej pozycji-" perełki". Gorąco polecam!

autor opinii: Monika Grabarczyk

o.Pelanowski nigdy mnie nie zawiódł i tą treścią również pomógł mi zrozumieć i podpowiedział jak smutki i rany "wewnętrzne " łączyć w ranach Jezusa , nieść je razem z Jezusem a wtedy mniej dokuczają i mniej bolą , lżej żyć. Przemyślenia o.Pelanowskiego są głębokie , oparte na tekstach Biblii wyczuwa się w nich wcześniejszą i przemyślaną medytację. Chwała Panu Bogu za takich ewangelizatorów.

autor opinii: Małgorzata

Gorąco polecam. Książka bardzo głęboko wnika w dusze. O. Pelanowski w mistrzowski sposób pomaga uporać się z " 7 rozdziałem" . Książka dla wszystkich, noszących urazę, gniew, żal w sercu do rodziców, bliskich i tp. Próba wyobrażenia sobie Chrystusa w pewnej sytuacji, którą podpowiada Ojciec, skruszyła moje serce a łzy najszczersze dotąd płynęły bez końca w dniu kończenia lektury. Potem nastąpiło Oczyszczenie.

Siódmy rozdział

Poleciła mi ją moja przyszła teściowa i od razu ją przeczytała. Jest rewelacyjna, pozwala spojrzeć na nasze bolesne przeżycia z pozytywnej strony. Daje nadzieje, że to co bolesne staje się naszą chluba. Przez to upodabniamy się do Jezusa, który wylał swoja krew dla naszego zbawienia.Gorąco polecam tym, którzy jeszcze jej nie przeczytali :-) pozdrawiam

autor opinii: Marika Oszmałek

Bardzo miła i profesjonalną obsluga

autor opinii: małgorzata maciejewska

pomaga poznać własnego "ja"

Mnie osobiście dużo pomogła, w odkryciu tego co naprawdę mnie gryzło ,a z czego, nawet nie zdawałam sobie sprawy ! : )
Dzięki tym rozważaniom można na nowo! I pomimo wszystko! (Co było) pokochać swe życie na nowo! ( poprzez pryzmat życia Jezusa! )

autor opinii: Grażyna Tyszkiewicz

Książka jest zaskakująca. Napisana zaskakującym językiem, choć prostym i przystępnym.Książka bardzo motywacyjna. Czyta się z zapartym tchem. To coś dla tych co są na dnie albo przeżywają wielką tragedię życiową albo są wielkimi grzesznikami albo przeżywają udręki i cierpienia i tracą nadzieje. Pokazuje sens cierpienia i że cierpienie ma wielką wartość dla Boga jeśli przeżywamy je dla Niego w połączeniu z Jego Męką. Jeśli nie buntujemy się na nieuniknione cierpienie, którego nie da się zmniejszyć ale przyjmujemy je i ofiarujemy je Bogu to otrzymamy wielką nagrodę w niebie a nawet w tym życiu. Wszystko poparte cytatami z Biblii, które autor wyjaśnia.

autor opinii: Beata

Siódmy rozdział.

Warto przeczytać i przemyśleć historię swojego życia w jej świetle.

autor opinii: Maria Kalata

Siódmy rozdział,Modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne

Bardzo dobrze napisana książeczka .Pozwoliła mi zrozumieć wiele trudnych treści mego życia.Polecam serdecznie

autor opinii: Bożena Brygoła

O uzdrowienie wewnętrzne

Znalazłem się na zakręcie. Ta książka była mi niezbędna, by wyjść na prostą. Po jej lekturze, zrozumiałem, że moje cierpienie, które zafundowałem sobie na własne życzenie, ma głębszy sens. Z wielkim trudem wracam do żywych. Dziękuję autorowi

autor opinii: slawek

Poprostu genialne!

Każdy na pewno cierpiał w swoim życiu. Doświadczamy zła, trudych decyzji, rozczarowań.

Więc to idealna książka dla nas wszystkich - dla ludzi którzy cierpią bądź cierpieli w jakikowiek sposób, a nie potrafią sobie wytłumaczyć dlaczego.
Ta książka wszystko na ten temat wyjaśnia. Daje nam zupełnie inny obraz, zupełnie inne spojrzenie na kwestię cierpienia.

Dużo we mnie zmieniła..
WARTO ją przeczytać.

autor opinii: Karolina A.

Polecam

Jak wszystkie książki O.Pelanowskiego ta również godna jest polecenia. W bardzo specyficzny, przemawiający do współczesnego czytelnika sposób, interpretowane są zapisy Biblii. W pełni się z tym utożsamiam.

autor opinii: Mariola

Pozytywna

Opowiada o Jezusie przyrównując Jego życie do naszego. Na końcu faktycznie piękna modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne. Książka dobra, szybko się czyta, ale trzeba się nad nią skupić.

autor opinii: Wioleta Żochowska

Uzdrowienie

Dobra książka do przemyśleń,aczkolwiek uważam ,ze trochę za krótka.Oczekiwałam obszerniejszej pozycji ,po przeczytaniu czuła m niedosyt.

autor opinii: jolanta huet

Głęboka transformacja wewnętrzna !!!

Bardzo pouczająca, wspierająca jak dobry przyjaciel, wzruszająca
do łez, oczyszczająca książka.
Modlitwa zawarta w niej będzie moją codzienną medytacją z Bogiem.

autor opinii: Halina Prętkiewicz

Rewelacja

Książka jest rzeczywiście bardzo dobra , czyta się ją jednym tchem i naprawdę pomaga pogodzić się z naszymi zranieniami z przeszłości . Moim zdaniem adresowana jest przede wszystkim do osób wierzących , są odniesienia do Pisma Świętego . Polecam każdemu kto ma za sobą bolesne traumatyczne przeżycia .

autor opinii: Robert

Pięknę

Konferencje, książki, rekolekcje o.Pelanowskiego to perełki, można słuchać bez końca, niczym fascynujących opowieści przyjaciela. Mądre, pokrzepiające słowa, delikatne upomnienie, wrązkiwość, wyrozumiałość...polecam każdemu.

autor opinii: Agata Skarbek

To cenna pozycja .

Książka bardzo wartosciowa i godna szerokiego rozpowszechnienia jak wszystkie książki Ojca Pelanowskiego

autor opinii: Bogusława Antczak

Polecam

Siódmy rozdział to kolejna wspaniała książka Ojca Pelanowskiego, który swym słowem dotyka głęboko duszy, jakby otwiera ją na uzdrawiającą moc Łaski Bożej. Doświadczyłam tego studiując wcześniej "Wolni od niemocy" i niedawno "Siódmy rozdział". Polecam i zachęcam do lektury wszystkich. To lektura do której warto , a nawet nalezy wracać ,by zycie wypełnił pokój, miłość i nadzieja. Z Panem Bogiem

autor opinii: Magda Tomas

Wydawałoby się, że powinniśmy unikać tego, co nas boli, dręczy, tego, co nas wewnętrznie "zabija". Do "Siódmego rozdziału" sięgnąłem zachęcony przez pewnego zakonnika prowadzącego dni skupienia. Przeczytałem. Zrozumiałem "dlaczego?". Doceniłem swoja przeszłość. Warto było.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Księgarnia św. Jacka
Autor: o. Augustyn Pelanowski OSPPE
Rok wydania: 2000
Ilość stron: 104
Wymiar [mm]: 120x195
EAN: 9788370309336
ISBN: 9788370309336
ID: 355803

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Siódmy rozdział. Modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne Siódmy rozdział. Modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...