TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Siostra Faustyna. Biografia Świętej

Ocena:
(4 opinii)

Oskarżano ją o histerię i fantazjowanie. Długo nikt nie wierzył, że ta prosta, niewykształcona dziewczyna została wybrana przez Jezusa na sekretarkę Bożego Miłosierdzia. Gdy doświadczała ciemności, czuła, że Bóg ją opuścił, że została zupełnie sama.

Gdy widziała Jezusa, rozmawiała z Nim. Przygotujesz świat na ostateczne przyjście moje - powiedział jej. Ale nie ułatwiał wykonania wielkiej misji. Jak miała tego dokonać?

W mistycznych wizjach widziała i piekło, i swoją kanonizację. Kościół długo nie potrafił docenić wagi jej przesłania. Kult Bożego Miłosierdzia rozprzestrzenił się jednak na cały świat - tak jak chciał tego Jezus.

Efektem pasji dziennikarki i historyka jest jedyna tego typu biografia największej polskiej Świętej. Autorka odkrywa nieznane fakty z życia Siostry Faustyny i ujawnia tajemnice rozwoju kultu Miłosierdzia Bożego.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Jestem zachwycona. Książka przybliżyła mi postać Św. Siostry Faustyny. W moim sercu stała się taką dziewczyną z sąsiedztwa a nie tylko Wielką Świętą. Dowiadujemy się jaką rolę do spełnienia miała Siostra Faustyna, Ks. Andrasz, Ks. Sopoćko i wreszcie Karol Wojtyła, a później nasz umiłowany Jan Paweł II. Bardzo polecam.


autor opinii: Krystyna Chomicka

Co za wciągająca książka! Nie czuje się tych 360 stron

Mimo że to gruby buch, tę biografię siostry Faustyny czyta się pożerając stronę po stronie. Ewa Czaczkowska skrupulatnie opisuje całe jej życie przedstawiając je zawsze na tle - dowiadujemy się, jak wyglądało życie na wsi Mazowsza na przełomie XIX i XX wieku, jak żyło się w ówczesnej Łodzi czy w Warszawie, do której przybyła 20-letnia Helena Kowalska. Poznajemy relacje społeczne, możliwości znalezienia pracy, status finansowy ludzi, z którymi miała kontakt, przyglądamy się wszystkim aspektom życia Faustyny. Czytając o świecie zewnętrznym, nie omijamy jednak jej emocji, życia duchowego, mentalności - Czytelnik wraz z autorką bardzo wnikliwie stara się zrozumieć, co powodowało Świętą w kolejnych etapach jej życia. Bardzo starannie napisana biografia, jak najdalsza od wszelkiej hagiografii, nawet w najmniejszym stopniu nie trącąca kultem. Bardzo dobre wprowadzenie do lektury "Dzienniczka".

autor opinii: Agnieszka Łokaj

Książka autorstwa E. Czaczkowskiej "Siostra Faustyna. Biografia Świętej" ukazuje istotę posłannictwa św. Faustyny oraz wagę Miłosierdzia Bożego. Nie pozostawia wątpliwości co do zbyt powierzchownego i łatwego pojmowania miłosierdzia, albo wręcz błędnego patrzenia na miłosierdzie, sprowadzone do ''pobłażliwości wobec zła, krzywdy, zgorszenia, zniewagi, które domagają się naprawienia''. Zamieszczony tam cytat z ''Dzienniczka'' wiele mówi: ''Miłość Boża jest kwiatem a miłosierdzie owocem''.
Zostałam zachęcona nie tylko do zapoznania się z ''Dzienniczkiem'' ale i do zgłębienia nauczania papieża Jana Pawła II na naszej ziemi.
Książkę czyta się dobrze. Napisana jest w sposób łatwy w odbiorze treści.

autor opinii: Urszula Grzybek

Wartość książki "Siostra Faustyna. Biografia Świętej"

Książka dała mi odpowiedź na wiele codziennych pytań o to co jest charakterystyczne dla świętości. Jednocześnie musiałem przyznać, że do traktowania mojego chrześcijaństwa na serio (tak jak Św. Faustyna) jest mi bardzo daleko. Autorka zrobiła bardzo dobrą i potrzebną pracę. Za to składam sereczne podziękowania jej oraz wydawnictwu.
Uzupełnieniem tej pozycji jest bardzo pięknie wydany album/książka tandemu Górny-Rosikoń UFAM. Obie przeczytane pozycje naprawdę dały mi poznać (choć przecież nigdy do końca) wielkość świętości naszej kochanej Świętej Faustynki.

autor opinii: Stanisław Wroński

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: ZNAK
Autor: Ewa K. Czaczkowska
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 360
Wymiar [mm]: 165x235
EAN: 9788324018949
ISBN: 978-83-240-1894-9
ID: 223165

Zobacz również

Siostra Faustyna. Biografia Świętej
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...