TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Skandal miłosierdzia. Rozważania dla każdego

Ocena:
(19 opinii)

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi.

Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna żadnych granic. Jest darmowe. Ale jednocześnie jest jak światło, które pada na nasze życie i sprawia, że dostrzegamy również to, co jest w nas ciemnością.

Dlatego bp Grzegorz Ryś głosi prawdziwy skandal miłosierdzia, który trzeba wykrzyczeć: “Nikt nie jest stracony!”.

Miłość Boga jest silniejsza niż ludzki grzech. Bo Bóg nie jest tym, który rozdaje cukierki grzecznym dzieciom, ale podnosi w górę tych, którzy dotknęli dna.

Jeśli chciałbyś poznać, czym jest Boże miłosierdzie i jak wielką rolę może odegrać teraz w Twoim życiu… Jeśli chcesz poczuć, jak Boże miłosierdzie dotyka i przemienia najważniejsze miejsca w Twoim życiu... koniecznie sięgnij po tę wyjątkową lekturę.

Miłość Boga wydobędzie Cię spod największego zła. Nie przeocz tego spotkania!

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia zawiera dodatek: bullę "Misericordiae Vultus" Ojca Świętego Franciszka o nadzwyczajnym jubileuszu miłosierdzia.

Opinie naszych Klientów (19 opinii)Napisz swoją opinię

anob

Książka owszem dobra ale bardzo trudnym językiem napisana,trzeba mieć ze sobą słownik wyrazów obcych lub bliskoznacznych żeby to zrozumieć no trochę jestem zawiedziona a tyle się osłuchałam kazań biskupa Rysia i tak mi się podobały a tu kurcze nie do końca trafny zakup

autor opinii: Bożena Kużdżał

pasjonujące

Odkąd przeczytałam, co chwilę cytuję różne fragmenty. Książka niezwykła. Zachęciła mnie do zamówienia innych publikacji bpa Grzegorza Rysia. Polecam

autor opinii: Maria Król

Miłosierdzie bez granic?

Miłosierdzie Boże, czy można mu wytyczyć granice? Czy akt miłosierdzia wobec odrzuconych to już skandal? A co gdy Bóg nas posyła aby glosić Jego miłosierdzie naszym wrogom, aby ich ocalić jak Jonasz wobec Niniwy? Ten i wiele innych przykładów niesamowitego wręcz skandalicznego miłosierdzia naszego Ojca, nierzadko trudnego po ludzku do przyjęcia, to tematy tej wspaniałej książki - poruszone aby poruszyć nasze serca. Szczęśliwi miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Serdecznie polecam.

autor opinii: Daniel Kucner

5 - bardzo dobra

5 - bardzo dobra

autor opinii: Marek Kuczyński

Miłosierdzie

To wspaniała książka poruszająca temat ogromu i tajemnicy Bożego Miłosierdzia, które uczy nas widzieć Boga odkrywajacego siebie w ten sposób. Ukazuje również, że w każdej sytuacji wobec każdego człowieka, Bóg zawsze jest najpierw Miłosierny.
Miłosierdzie Jego wyprzedza wszystko.
W trudnym okresie życia była mi balsamem.
Szczerze polecam !

autor opinii: Krystian Kąkol

Polecam. Bardzo dobrze się czyta. Wiele tłumaczy i zachęca do przemyśleń.

autor opinii: Renata

Miłosierdzie

"Skandal miłosiedzia", to lektura obowiązkowa, dla wszystkich małych i dużych. Książka bp Grzegorza Rysia, to skandal miłosierdzia jako nauczanie, które trzeba wykrzyczeć, zawiera to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie.

autor opinii: Elżbieta Nowicka

jak bardzo Bó nas kocha !

bardzo dobra ksiązka, nastraja bardzo optymistycznie do zycia, człowiek sam zaczyna zauwazac co Bóg robi dla niego, jak bardzo go kocha.

autor opinii: Aleksandra Pietrzyk

prywatna

Książka świetna.

autor opinii: Barbara Kowol

Niezbędna

Książka Skandal Miłosierdzia jest dla mnie bardzo ważna. Można ją czytać wciąż na nowo i odkrywać coś nowego. Myślę, że powinna się znależć w każdym domu :) To było moje jej drugie zamówienie, bo pierwsza po pożyczeniu nie wróciła do mnie :) W ogóle polecam wszystkie pozycje bp Rysia :) Pozdrawiam!

autor opinii: Jadwiga Stysiał

Skandal miłosierdzia

Książka prowadzi do przemyśleń, zastanowienia się, zmusza do pracy nad sobą. Lubię takie pozycje, może język trochę trudny ale można zawsze wrócić, jeszcze raz przeczytać akapit- zastanowić się. Miłość to wielka siła, miłosierdzia chcielibyśmy doświadczać i trzeba go dawać innym, a wtedy życie nabiera sensu i jaśniejszych barw.
Polecam osobom, które szukają lektury motywującej do lepszego działania, uświadomienia wielkości tajemnic STWÓRCY.

autor opinii: Małgorzata

Zbliżająca do Boga

Książka jest rewelacyjna. Polecam ją bardzo. Otwiera oczy na inne oblicze Boga. Otwiera serca na Jego przeogromną miłość i ocean Miłosierdzia! Dziękuję. Chwała Panu!

autor opinii: Marta

"Skandal miłosierdzia"

Książka jest przepiękna. Biskup Ryś we wspaniały sposób opowiada o Bożym Miłosierdziu. Język, którego używa jest zwyczajny, prosty, zrozumiały dla każdego. Przeżycia bohaterów przedstawia w taki sposób, że łatwiej jest takiemu zwyczajnemu człowiekowi jak ja poczuć Boże Miłosierdzie.
Czytając tę książkę czułam w moim sercu Bożą miłość i ogromną radość, która zalewała całą mnie.
Za jakiś czas przeczytam ją ponownie.
Szczerze wszystkim polecam:)

Polecam również tę księgarnię. Książka doszła bardzo szybko, dobrze zabezpieczona i opakowana.

Pozdrawiam ciepło:)

autor opinii: Beata Soczewka

Piękna :)

Piękna :) Bp Ryś pisze z miłością, to się czuje :) Dodaje otuchy i odkrywa zupełnie na nowo (a czasami wywraca do góry nogami) tak dobrze znaną opowieść o synu marnotrawnym.

autor opinii: K.S.

To pełne prostoty słowa

Książkę dosłownie można pochłonąć w jeden wieczór. Ogromnie cenne słowa. pełne prostoty i lekkości w odbiorze. Nade wszystko słowa biskupa Rysia dotykają serca i zatrzymują, by spojrzeć w głąb swojego serca. Aby kochać i nieść miłość miłosierną, potrzeba dostrzec, że najpierw ja sam potrzebuję miłosierdzia Pana. Niezwykle cenna lektura.

autor opinii: Anna Sulczewska

Skandal miłosierdzia

Skandal miłosierdzia
‘Główne prawo, jakie rządzi relacją Boga z człowiekiem nie jest prawem, ale miłością radykalną, dogłębna pierwotna zakorzeniona, miłosierdziem.’- pisze autor. ‘Miłosierdzie jest miłością bez wzajemności, nie stawia warunków, zawsze jednak woła do człowieka o przyjęcie i odpowiedź. Ale dlaczego Bóg jest miłosierny wobec kogoś, kto sobie na to nie zasłużył? Sprawiedliwi cierpią, a grzesznikom się powodzi. My jednak wciąż wybieramy sprawiedliwość, a sprawiedliwość człowieka nie zmienia, bo jest dla satysfakcji. Kościół jest dla grzeszników.’

Bardzo dobra.

Kompleksowe omówienie znanych nam przypowieści w kontekście niezmierzonego Milosierdzia Bożego - w znacznie szerszym, a czasem i odmiennym ujęciu, niż na ogół słyszymy.

autor opinii: Wioletta Jadczak

Nowe spojrzenie

Bardzo ciekawe i nowatorskie spojrzenie na życie i miłosierdzie. Dotyka głębi duszy człowieka i nie da się przejść obojętnie obok tej lektury.

autor opinii: ks. Robert D

świetna książka !

"Skandal miłosierdzia " to książka dla każdego kto chce myśleć i przemyśleć wiele spraw swojego życia. Książka - jak wszystko co pisze ks. biskup Grzegorz Ryś jest napisana prostym , ludzkim językiem -dla wszystkich ludzi i dla każdego oddzielnie. Jestem wdzięczna swojemu Proboszczowi , że powiedział mi o ks. Rysiu a Panu Bogu ,że mamy t.aaaaaaa..kiego BISKUPA !!!

autor opinii: Krystyna Walewska-Tomaszkiewicz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: bp Grzegorz Ryś
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 146x202
EAN: 9788327710727
ISBN: 9788327710727
ID: 334388

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Skandal miłosierdzia. Rozważania dla każdego Skandal miłosierdzia. Rozważania dla każdego
19.90 zł
16.56 zł
Oszczędzasz 3.34 zł (17%)
  • Wysyłamy w ciągu 2-4 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...