TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Spowiedź. Jaka powinna być i jak się do niej gotować?

Ocena:
(1 opinii)

Książka x. Feliksa Cozela SJ trafia do Czytelnika w szczególnym czasie gwałtownych przemian kulturowych i politycznych w świecie i w Polsce. Przemiany te dotyczą także wiary i religijności.

Jedni porzucają praktyki religijne, a w rezultacie wiarę w Boga, Jego Objawienie i Kościół. Inni, przeciwnie, wydobywają się ze stanu oziębłości, bylejakości w praktykowaniu i wyznawaniu wiary.

Ta książeczka ma pomóc w radykalnym przylgnięciu do Chrystusa, do Jego nauki i Jego Kościoła. Racją udostępnienia publikacji jest przekonanie, że w dzisiejszym czasie potrzeba radykalnego, osobistego nawrócenia. Bez tego nawrócenia w nadchodzącym czasie możemy zatracić nie tylko naszą katolicką i narodową tożsamość, lecz także siebie samych – na wieczność.

Ta książka – prosta, mocna, dosadna – ma pomóc każdemu w owocnym stanięciu przed Trybunałem Miłosierdzia po to, by rozpocząć nowe życie i stale je przemieniać, czerpiąc z mocy chrztu. Bez takiej osobistej przemiany nie ma mowy o budowaniu społeczeństwa prawego i sprawiedliwego, nie ma mowy o budowaniu społeczności, która wiedzie życie ewangeliczne i przygotowuje ludzi, którzy w niej żyją, do szczęśliwej wieczności.

Wydajemy ją także dlatego, że dziś przekaż duszpasterski na temat warunków dobrej spowiedzi jest mocno osłabiony. Pisze w książeczce x. Cozel:

Spowiedź jest koniecznie potrzebna do zbawienia, ale nie każda spowiedź jest zbawienna, bo nie każda jest dobra. Zła spowiedź przypomina pranie bielizny nie w czystej wodzie, ale w błocie, które jeszcze bardziej bieliznę pobrudzi. Taka zła spowiedź nie tylko nie oczyszcza duszy, ale jeszcze bardziej brudzi ją nowym grzechem. Do dobrej spowiedzi świętej trzeba się dobrze przygotować. Jeśli się nie przygotowujemy należycie, ryzykujemy spowiedź nieważną, a zatem ściągającą na spowiadającego się potępienie.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

POZYTYWNA

Tą książkę powinien przeczytać każdy kto KOCHA CHRYSTUSA i chce stanąć przed NIM w prawdzie .

autor opinii: DARIUSZ SZCZEPANIAK

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Centrum Kultury i Teologii
Autor: Feliks Cozel SJ
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 95
Wymiar [mm]: 147x207
EAN: 9788393524280
ISBN: 9788393524280
ID: 350475

Zobacz również

Spowiedź. Jaka powinna być i jak się do niej gotować?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...