TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Spowiedź. Instrukcja obsługi

Poznaj oryginalny przewodnik po Sakramencie Pokuty i Pojednania!

Książka "Spowiedź. Instrukcja obsługi" to nic innego jak zbiór myśli o. Adama Szustaka OP na temat różnych wątpliwości, lęków i uprzedzeń dotyczących spowiedzi.

O. Szustak stara się tu zarówno wyjaśnić zawiłości tego sakramentu, jak i ukazać, czym w codzienności jest spotkanie miłosiernego i kochającego Boga.

Książka "Spowiedź. Instrukcja obsługi" składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Pierwsza z nich zawiera komentarz do dwóch biblijnych spowiedzi, które sprawował sam Pan Jezus, wyjaśniając apostołom, o co naprawdę będzie chodziło w spowiedzi, gdy będzie sprawował ją Kościół. Druga część książki to sama praktyka zawierająca szczegółowe, a zarazem bardzo przystępne i zrozumiałe omówienie poszczególnych warunków spowiedzi, czyli rachunku sumienia, żalu, wyznania grzechów oraz zadośćuczynienia i pokuty.

  Książka o. Szustaka da Ci odpowiedzi na pytania:

 • Jak odróżnić grzechy ciężkie i lekkie?
 • Z czego nie wolno się spowiadać?
 • Czym jest grzech przeciwko Duchowi Świętemu?
 • Które grzechy wołają o pomstę do nieba?
 • Jak często, gdzie, kiedy i u kogo się spowiadać?
 • Dla kogo jest spowiedź generalna?
 • Jak się dobrze wyspowiadać?
 • Kiedy nie można dostać rozgrzeszenia?
 • Do czego potrzebna jest nam pokuta?
 • Jaka jest różnica między stałym spowiednikiem a kierownikiem duchowym?
 • Po co się spowiadać księdzu, skoro można spowiadać się Bogu?
Jeżeli jesteś grzesznikiem, a w szczególności jeżeli masz poczucie, że nie potrafisz sobie poradzić z własnym grzechem i już dotarło do Ciebie albo może właśnie do Ciebie dociera, że Twoje grzechy rujnują nie tylko Ciebie (bo to jest dosyć oczywiste), ale rujnują także Boże serce, to potrzebujesz jednego, prostego rozwiązania. Potrzebujesz spowiedzi. Potrzebujesz spotkania z Bogiem, który jednym słowem, jednym spojrzeniem miłości zniszczy całe to zło. Taką potęgę Bóg nam zostawił w tym sakramencie. Chciałbym w tej książce wziąć na warsztat sakrament spowiedzi jednocześnie niezwykły i sprawiający bardzo wiele kłopotów. Chcę pokazać Ci, o co chodzi w spowiedzi, jak się do niej przygotować, jak się dobrze wyspowiadać i jak sprawić, żeby była ona jak najbardziej owocna. Będzie to więc swoista instrukcja obsługi tego sakramentu, zarówno teoretyczna, jak i praktyczna. O. Adam Szustak OP

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fundacja Malak
Autor: o. Adam Szustak OP
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 192
Wymiar [mm]: 135x205
EAN: 9788394914639
ISBN: 9788394914639
ID: 440803

Zobacz również

Spowiedź. Instrukcja obsługi
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...