TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Spowiedź - sakrament pojednania

Ojciec Wilfrid Stinissen - karmelita bosy, znany na terenie całej Skandynawii rekolekcjonista i autor wielu książek dotyczących życia duchowego, tym razem dzieli się ze swoimi czytelnikami głębokim przekonaniem o konieczności odbywania indywidualnej spowiedzi.

Ta niewielka objętościowo książeczka jest, jak pisze sam autor, "mową obrończą na rzecz sakramentu spowiedzi". Ojciec Stinissen zachęca do częstej spowiedzi świętej, odwołując się do ludzkiej potrzeby refleksji nad samym sobą, przebaczenia i pojednania. Choć nie przeczy, że rachunek sumienia jest odczuwany raczej jako przykrość, to równocześnie zaświadcza o zasadniczej odnowie życia, która się w nas dokonuje pod działaniem łaski oczyszczenia i pojednania.

Boże przebaczenie nie jest żadnym zapomnieniem. Bóg nie tuszuje naszego grzechu. Boże przebaczenie jest nowym stworzeniem, nowym życiem, w którym mój popełniony niegdyś grzech i jego następstwa zaczynają spełniać rolę pozytywną. To jest przeorganizowanie całego życia. To, co bezsensowne, nabiera sensu; to, co dotychczas było przeszkodą, staje się środkiem i drogą. Dopóki żyjemy, nic nie jest definitywnie stracone!

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Wilfrid Stinissen OCD
Ilość stron: 36
Wymiar [mm]: 110×167
EAN: 9788370332372
ISBN: 83-7033-237-4
ID: 22468

Zobacz również

Spowiedź - sakrament pojednania
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...