TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Spowiedź. Sakrament odpuszczenia grzechów

Ocena:
(1 opinii)

"Boże przebaczenie nie jest zapomnieniem. Bóg nie spuszcza zasłony na nasz grzech. Boże przebaczenie jest nowym stworzeniem, nowym życiem, w którym mój popełniony niegdyś grzech i jego następstwa zaczynają odgrywać pozytywną rolę. To jest przeorganizowanie całego życia, gdy to, co bezsensowne, nabiera sensu, a to, co dotychczas było przeszkodą, staje się środkiem i drogą. Dopóki żyjemy, nic nie jest definitywnie stracone".

Ojciec Wilfrid Stinissen - karmelita bosy, znany na terenie całej Skandynawii rekolekcjonista i autor wielu książek dotyczących życia duchowego, tym razem dzieli się ze swoimi czytelnikami głębokim przekonaniem o konieczności odbywania indywidualnej spowiedzi. Ta niewielka objętościowo książeczka jest, jak pisze sam autor, "mową obrończą na rzecz sakramentu spowiedzi". Ojciec Stinissen zachęca do częstej spowiedzi świętej, odwołując się do ludzkiej potrzeby refleksji nad samym sobą, przebaczenia i pojednania. Choć nie przeczy, że rachunek sumienia jest odczuwany raczej jako przykrość, to równocześnie zaświadcza o zasadniczej odnowie życia, która się w nas dokonuje pod działaniem łaski oczyszczenia i pojednania.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Spotkanie Spowiedzi

Książka Stinissena nieprawdopodobnie pięknie i przystępnie obrazuje czym jest sakrament Spowiedzi. Nie ma w niej banałów ani oczywistości - jest to zapis konkretnej wiedzy z konkretnego doświadczenia o. Wilfrieda (zaznaczam, że niemałego). Spojrzenie na ten sakrament od strony kapłana pomocne jest w właściwym do niego podejściu. Mam już w domu dobre rachunki sumienia. A ta książeczka wnosi jeszcze dodatkowy element,którego tamte jednak nie posiadały - właśnie tego spojrzenia na Spowiedź jako nieprawdopodobnego Spotkania i przemiany Miłowanego w Miłującego.

autor opinii: EN

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Wilfrid Stinissen OCD
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 56
Wymiar [mm]: 115x165
EAN: 9788370337353
ISBN: 9788370337353
ID: 170046

Zobacz również

Spowiedź. Sakrament odpuszczenia grzechów
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...