TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Spragnione serce

Ocena:
(2 opinii)

Każdy z nas został w życiu zraniony – przez ludzi, którym ufaliśmy, których kochaliśmy, którzy nie chcieli lub nie potrafili nas kochać. Przez tych, którzy mieli nas chronić, przez tych, których my chcieliśmy ochraniać. W końcu przez samych siebie.

Kiedy poznajemy Neminem, jest jeszcze małą dziewczynką, pozostawioną samą sobie, bez czyjejkolwiek opieki i troski. Miłość zawodzi ją od najwcześniejszych lat jej dzieciństwa.

Dlatego wyznacza cel swojego życia – zbudować dom. Swoje miejsce na ziemi, w którym wreszcie będzie mogła poczuć się bezpiecznie, świadczące o tym, że gdzieś przynależy, miejsce, gdzie kończy się władza innych ludzi, a zaczyna jej wolność.

Jednak pragnienie domu staje się dla jej zranionego serca więzieniem, skoro każde jej działanie jest podszyte lękiem, a każda myśl brakiem zaufania. Wtedy ściany okazują się murami obronnymi, zawsze zamknięte drzwi – warowną bramą, a drugi człowiek – wrogiem. Czasem pragnienie wolności i niezależności przemienia się w naszą największą niewolę.

Kiedy Neminem spotyka na swojej drodze Verusa, nie wie jeszcze, że od teraz na nic w swoim życiu nie będzie już mogła patrzeć jak dotąd. Strach, który zdominował jej myśli, powoli ustępuje fascynacji, kiedy dzień po dniu płynące od Niego dobro zaczyna wnikać w jej pozbawiony kolorów świat.

Co jednak będzie, gdy Verus zniknie? Gdy porzuci ją tak, jak zrobili to wszyscy, których dotąd znała i którym zaufała? Kiedy krwawisz każda bliskość, nawet najmniejsza, staje się raniąca. Czy Neminem pokona obezwładniający ją lęk, który jak trucizna zabija w niej zdolność przyjmowania miłości i odpowiadania na nią? Czy zaryzykuje kolejne zranienie – ból rozstania – aby zyskać znacznie więcej? A Ty?

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka jest o Tobie!

Ta książka jest po trochu o każdym z nas. Ja też przez dużą część mojego życia czułam się niczyja (Neminem). Ja też przeszłam drogę jak Neminem aż do momentu, gdy usłyszałam moje nowe imię: Mea (Moja) wypowiedziane przez Tego, który jest Prawdą (Verus).
Ta opowieść pomaga stanąć w prawdzie o sobie samym, otwiera na przebaczenie sobie i innym, daje nadzieję na pełnię życia...
Dziękuję Autorce za poruszające podzielenie się doświadczeniem jej drogi i jej własnych duchowych poszukiwań.
Ta książka jest o każdym z nas. Gorąco polecam!

autor opinii: Bożena Siuda

Spragnione Serce jest książką pełną nadziei, dotknęła każdego kawałka mojego serca. Czytając, czułam zarazem wzruszenie jak i radość, a najbardziej ogromne ciepło i bliskość Pana Jezusa, jak najwspanialszego Przyjaciela!

autor opinii: Magdalena

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
Autor: Dagmara Waszkiewicz
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 208
Wymiar [mm]: 120x180
EAN: 9788363459635
ISBN: 9788363459635
ID: 370341

Zobacz również

Spragnione serce
21.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...