TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Stworzeni do szczęścia. Klucz do dobrego życia

Ocena:
(1 opinii)
Kiedy Bóg tworzył nasze serce, uznał je za tak dobre i tak godne miłości, że jego kawalątek zatrzymał w niebie. Resztę posłał na ziemię, by cieszyła się Jego darami i na ich podstawie wskazywała nam drogę do Niego, ale też zawsze nam przypominała, że niczego na tym świecie nie możemy kochać całym sercem, bo całego serca nie mamy. Jeśli zaś chcemy kochać kogoś całym sercem, jeśli chcemy znaleźć prawdziwy pokój i prawdziwą pełnię, musimy powrócić do Boga i odzyskać ową brakującą cząstkę, którą On przechowuje dla nas od wieków!

Fragment

Wybitny amerykański kaznodzieja, Sługa Boży arcybiskup Fulton J. Sheen, stawia nam trudne pytanie: co tak naprawdę znaczy być szczęśliwym? I czy możemy tu, na ziemi, osiągnąć prawdziwie szczęście?

Pokazuje różne drogi do pełnego życia, pułapki, w które wpadamy, złudzenia, którym ulegamy, aż w końcu daje nam prostą i jednocześnie niezawodną odpowiedź: „jeśli miłość do Boga i bliźniego stanie się nawykiem naszej duszy, kształtujemy w sobie niebo”. To jedyny klucz do prawdziwego szczęścia.

Abp Fulton J. Sheen – amerykański duchowny katolicki, filozof i wybitny apologeta, zasłynął programami telewizyjnymi, w których w fascynujący sposób przedstawiał milionom widzów zasady wiary katolickiej. Cieszył się wielką sympatią Jana Pawła II, który nazwał go „wiernym synem Kościoła”. Obecnie trwa jego proces beatyfikacyjny. W 2012 roku papież Benedykt XVI zatwierdził dekret o heroiczności cnót arcybiskupa.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

opinia

Polecam książke abp F. Sheena z powodu aktualności tematu wykładanych spraw. Prosta, ważna dla każdego chrześcijanina wykładnia podstawowych prawd wiary, barwny i obrazowy sposób przekazu, podjęte tematy to właściwie kerygmat, Jednym zdaniem:: teologia dla wątpiących

autor opinii: s. Elżbieta Sozańska

Informacje techniczne

Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Wydawca: Esprit
Autor: Fulton J. Sheen
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 264
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788365349705
ISBN: 9788365349705
ID: 364355

Zobacz również

Stworzeni do szczęścia. Klucz do dobrego życia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...