TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Świat moim klasztorem

Szaleństwo czy norma? Cisza czy zgiełk? Wiele osób ucieka z miasta, szukając spokojniejszych okolic. A my przed modlitwą usiłujemy się wyciszyć - z różnym skutkiem...

Czy wiedziałeś, że możesz być pustelnikiem, mieszkając w drapaczu chmur czy pracując w banku? W książce tej zatem wyruszymy w podróż - by lepiej zrozumieć to, co musimy wiedzieć, by uczynić świat naszym klasztorem. Jest to podróż, której przewodzi wiele tradycji mistycznych i monastycznych. Jest to także podróż bardzo osobista, ponieważ dzielę się odrobiną własnego doświadczenia.

Intrygująca i dobrze napisana książka. Odkryj wewnętrznego pustelnika...

Pełen kontrastów, trudny do zaszufladkowania, wymyka się stereotypom i łatwym opisom – taki jest John Michel Talbot. Ponieważ nosi habit, wielu uważa go za mnicha. Nigdy jednak mnichem nie był – jest osobą świecką, w dodatku ma żonę. Kochają go protestanci – bardzo często zapraszają go, aby koncertował w ich zborach, niektórzy, również w Polsce, wprost uważają Talbota za protestanta – a on jest katolikiem z krwi kości. Kocha Kościół katolicki i Matkę Bożą – miłością głęboką, gorącą i świadomą. Jego największym przebojem jest utwór Holy is His Name, czyli Maginficat.

Dzisiaj John Michael Talbot przewodzi wspólnocie, tworzy muzykę, prowadzi rekolekcje, pisze książki. Przekonuje także, że nie trzeba żyć w klasztorze, żeby odczuwać pokój Boży w sercu i błogosławieństwo w pracy. Wiele doświadczeń, zakrętów życiowych, które ukształtowały jego charakter i wiarę sprawia, że jego świadectwo jest wiarygodne i pociągające.

Patrycja Michońska-Dynek,
dziennikarka radiowa i telewizyjna

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Mateusza
Autor: John Michael Talbot
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 144
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788392400370
ISBN: 9788392400370
ID: 235918

Zobacz również

Świat moim klasztorem
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...