TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Święci w historii Polski

Bóg działa w historii przez tych, którzy oddali mu swoje życie. Przeczytaj, jak działał w trudnych, ale i pełnych chwały dziejach Polski.

Święci swoje działania podporządkowują przede wszystkim dążeniu ku prawdziwej ojczyźnie każdego chrześcijanina, jaką jest Niebo. Nie znaczy to jednak, że wielu z nich nie odegrało znaczącej roli również w historii swojej ziemskiej ojczyzny.

Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że bez takich postaci jak św. Jan Paweł II, św. Jadwiga Królowa czy św. Stanisław ze Szczepanowa dzieje naszego kraju wyglądałyby całkiem inaczej.

Książka Moniki Bachowskiej ukazuje postaci kilkudziesięciu związanych z Polską świętych i błogosławionych na tle wydarzeń historycznych, w których uczestniczyli.

Pomaga ona lepiej poznać z jednej strony biografie świadków wiary, z drugiej zaś – historię naszego kraju. „Święci w historii Polski” to znakomita, przystępnie napisana lektura dla każdego chrześcijanina i miłośnika historii Polski.

Monika Bachowska jest absolwentką filologii polskiej oraz historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorką książki „Kresy. Historia, wspomnienia, literatura, sanktuaria, błogosławieni i święci”, opowieści biograficznej o św. Franciszku z Asyżu pt. „Francesco”, a także licznych artykułów na tematy historyczne.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Monika Bachowska
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 312
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788374827133
ISBN: 9788374827133
ID: 331179

Zobacz również

Święci w historii Polski
29.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...