TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka?

Ocena:
(36 opinii)

Sychar to miasteczko położone w Samarii, obok którego przy studni Jakuba miała miejsce rozmowa Chrystusa z Samarytanką. Pan Jezus powiedział Samarytance prawdę o jej życiu i wskazał na Siebie jako źródło wody żywej.

Anna Jedna jest sakramentalną żoną, matką trojga dzieci, nauczycielką, prowadzi Ognisko Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w Poznaniu. Będąc w trudnej kryzysowej sytuacji małżeńskiej, dzieli się doświadczeniem mocy Bożej miłości i nadziei na uzdrowienie swojego małżeństwa.

Daje także świadectwo nawrócenia - kształtowania w sobie postaw wiernej miłości, przebaczenia i osobistej wolności wynikającej z aktywnej współpracy z Jezusem-Bogiem, które pozwalają z nadzieją oczekiwać na powrót współmałżonka.

Kto rozumie przysięgę małżeńską, ten rozumie Boga, człowieka i miłość, a kto wypełnia przysięgę małżeńską, ten trwa na drodze świętości.

Autorka walczy o swoje małżeństwo ze stanowczością i niezachwianą nadzieją. W podobnej sytuacji znajdują się obecnie setki tysięcy małżonków w Polsce.

Książka zawiera świadectwa wielu osób, które pokazują, że można trwać w wierności Bogu i małżonkowi w każdej sytuacji i że z pomocą Boga każde małżeństwo sakramentalne można uratować.

Stanowi nie tylko zachętę do trwania w prawdzie, miłości i wierności w obliczu kryzysu małżeńskiego. Pokazuje też narzędzia, które w tym pomagają: słowo Boże, modlitwa i grupa wsparcia.

Taką grupą wsparcia dla małżonków, którzy w niezachwiany sposób chcą walczyć o uratowanie swojego małżeństwa, są wspólnoty SYCHAR. Wspólnoty te istnieją już w wielu miejscach w Polsce i za granicą. Ich istnienie i szybki rozwój to znak czasu i szczególnie potrzebny wymiar nowej ewangelizacji.

Niniejsza książka to pomoc dla tych, którzy chcą zachować wierność małżeńską, niezależnie od okoliczności i ludzkiej słabości. To także znakomity podręcznik Bożej mądrości i Bożej miłości dla tych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa oraz dla tych, którzy już są małżonkami i pragną uczynić wszystko, aby ich małżeństwo nie znalazło się w kryzysie.

Opinie naszych Klientów (36 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo słaba pozycja. Daję pozorne nadzieje na uratowanie małżeństwa. Autorce się udało, ale wielu ludziom się nie udaje i żyją w ułudzie. Zamiast zacząć żyć na nowo i cieszyć się życiem, autorka niszczyła życie swojemu byłem mężowi.

autor opinii: Teresa Poranek

Rewelacyjna, budząca nadzieję książka

Książka jakich malo, istotnie wskazuję na niewiarygodną wartość obrączki a szczególnie sakramentu małżeństwa..budzi nadzieję i zapala światło że każdy absolutnie każdy może liczyć na ratunek i reanimację swojego małżeństwa i życia przez Boga..i co ważne dla nikogo nie jest za późno..dużo bym mogła pisać.. poprosztu to nie do opisania dar z nieba który mi wpadł w ręce. Dziękuję Bogu i wydawnictwu Tolle że trafiłam na tą publikacje.

autor opinii: Magda Kokoszkiewicz

bez tytułu

Jestem w trakcie czytania. Znaczące są przykłady sytuacji życiowych, które obrazują osobiste dramaty. Żałuję tylko ,że autor książki odwołuje się wyłącznie do małżeństw sakramentalnych. Ja jestem w związku cywilnym /jeszcze/, które nie umniejsza wartości i znaczenia takiemu małżeństwu.Mój związek jest jednak na krawędzi.Mąż odszedł do innej kobiety nagle, bez słowa, tak jakby wyszedł do kiosku po gazetę i już nie wrócił. Kiedy człowiek dowiaduje się o tym po tygodniu / inna kobieta/ , świat się wali na głowę.tak jest już od czterech miesięcy.Od czterech miesięcy walczę o męża, bez rezultatu.Jest zaślepiony. Tracę nadzieję. Ta książka mnie trzyma przy życiu. Jest dla mnie przewodnikiem po meandrach małżęńskiego kryzysu, Szukam w jej treściach nadziei, zrozumienia, wytłumaczenia. Dzięki niej uczę się cierpliwie czekać, choć większość mi mówi,że nie mam się co łudzić.Ile była warta obrączka dla mojego mężą ? nigdy nie znajdę odpowiedzi na to pytanie.

autor opinii: Maria Dziedzic

Ksiazka przeczytana jednym tchem.Warto ja miec w swoeje bibliotece.

autor opinii: iza

Obowiązkowa pozycja na kryzys i nie tylko

Polecam wszystkim w kryzysie i nie tylko. Naprawdę warto przeczytać. Uzmysłowiła mi wiele rzeczy.

autor opinii: Marcin

Polecam

Polecam książkę wszystkim dla których małżeństwo sakramentalne stanowi dużą wartość a są w kryzysie.

autor opinii: Krzysztof D.

Bardzo pozytywna i budująca

Książka ukazuje wielkość i wartość związków sakramentalnych a także walkę o odbudowanie, nawet po latach, więzi małżeńskich.


Oceniam książkę bardzo dobrze. Może byc dużym wsparciem dla tych , którzy znaleźli sie w trudnej sytuacji małżeńskiej. Może pomóc w podjęciu decyzji. Książka napisana szerze, otwarcie, ciekawie. Polecam wszystkim małżonkom.

autor opinii: Hania Kipiela

polecam

polecam

autor opinii: Marcin

Polecam z całego serca💝

Ksiazke czyta sie jednym tchem, bardzo interesujaca, wartosciowa.Polecam starszym i mlodszym czytelnikom.
pozdrawiam

autor opinii: Jadwiga Krawczyk

małżeństwo

Ciekawie napisana książka.Polecam wszystkim nie tylko tym którzy przeżywają kryzys małżeństwa.

autor opinii: Dorota Wójcik-Grzybowska

Książka bardzo pieknie napisana. Warta przeczytania.

autor opinii: Beata

"Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka?"

Książka bardzo dobra. Napisana prostym, przystępnym językiem. Polecam wszystkim.

autor opinii: Irena Stefańczyk

jestem pod wrażeniem świadectwa jak inni ludzie walczą o uratowanie małżeństwa, podarowała książkę osobie w kryzysie małżeńskim by uświadomić jej ile jest warta obrączka

autor opinii: EwaK

Cudeńko

Polecam wszystkim, którzy są lub planują związek małżeński. Dla osób w małżeństwie, rozwiedzionych, w separacji. Doskonała lektura. Wielu rzeczy się dowiedziałam. Doskonała z wielu względów.. POLECAM

autor opinii: Dorota D.

Ile jest warta Twoja obrączka?

Książka bardzo "wciągająca". Powinni ją przeczytać wszyscy, nie tylko małżonkowie. Jestem pełna podziwu dla autorki, dla jej pokory, wytrwałości i dzielności.
POLECAM!!

autor opinii: Ewa G

Małżeństwo w czasie kryzysu ?- zacznij od tej lektury

Książkę kupiłem trochę za późno, bo w czasie separacji mojego związku (po 9 latach małżeństwa). Powinna być to obowiązkowa lektura dla małżeństw z krótkim stażem, jak również dla tych którzy zaczynają mieć kłopoty w związku.

autor opinii: Grzegorz

Nadzieja Nigdy nie umiera.

Książka - podane w niej przykłady z życia małżonków - jest dowodem na to, że NADZIEJA NIGDY nie umiera!

Dla rozwiedziony jest nadzieja, że ZAWSZE jest możliwe "uwieść się" na nowo.
Dla tych co w separacji, że wcale nie musi zakończyć się to rozwodem.
Dla tych, którzy w małżeństwie stanęli "na rozdrożu", że możliwy jest powrót na właściwy kurs i ścieżkę.
Dla szczęśliwych małżonków jest niejako drogowskazem, ostrzeżeniem, że NIGDY nie mogą powiedzieć do końca, że "mnie to nie dotyczy!", "mnie to naprawdę nie spotka".
Dla narzeczonych - myślących poważnie (i niepoważnie o małżeństwie) - jest jasnym przekazem, że ŻYCIE JEST POWAŻNE i że to nie tylko papierek, ale wielka odpowiedzialność za drugiego, a potem trzeciego (dzieci).
Dla ateistów i tych niepraktykujących katolików, że TYLKO z Bogiem można wygrać MIŁOŚĆ (nie tylko małżeńską).

pozdrawiam
Przemyślenia Inki

autor opinii: Przemyślenia Inki

Świetna książka

To powinna być obowiązkowa lektura:
1. w ramach przygotowania do małżeństwa (!!!!)
2. dla małżonków w kryzysie
3. dla tych którym małżeństwo się rozpadło
4. dla tych którzy mając sakramentalnego męża/żonę związali się z kimś innym
5. dla tych, którzy związali się z kimś po rozwodzie,
6. dla duchownych (zwłaszcza tych zajmujących się przygotowaniem młodych do małżeństwa oraz duszpasterstwem tzw. związków niesakramentalnych)

autor opinii: Antek

Książka jest rewelacyjna. Życzę aby każdy kto ma możliwość przeczytał ją.

autor opinii: Asia

Nadzieja

Książka prosto i pięknie napisana, a świadectwa wspaniałe i zgodne ze słowami Pana: "jeśli mi na to pozwolicie, to Ja dokonam wspaniałych rzeczy". Autorka przedstawiła problemy, które przeżywa większość małżeństw, pokazuje że z Panem "możemy góry przenosić" i nadzieja nie umiera nigdy. Polecam, szczególnie osobom porzuconym i zdradzonym, czekam z niecierpliwością na II część:) Szczególne pozdrowienia dla autorki i całej redakcji:)

autor opinii: Marzena Radziejewska

"Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka?"

Książka godna polecenia, zwłaszcza dla tych, katolików, którym małżeństwo się rozpada, albo już rozpadło.

autor opinii: Joanna Surowiec

Jestem pełna nadziei

Cieszę się, że na trafilam na polecenie tej książki u pani Marleny na Mamysie.pl
Dala mi duzo nadziei, ze dam rade! Polecam wszystkim malzenstwom.

autor opinii: Alina

Godna polecenia

Świetna książka na każdym etapie związku - dla tych myślących o małżeństwie, a takze dla tych ktorzy przezywaja kryzys w swoim związku. Czytając ta książkę niejednokrotnie płakałam, następnie dziękowałam Bogu za mojego męża!!!! Na podstawie tej książki dostrzegalam otaczające nas piękno i radość z faktu, że przed każdym zaśnięciem mogę przytulic się do mojego męża.

autor opinii: Natalia M

czekanie

Czekałam, na tematykę tej książki w głębi własnego serca , od dawna .

autor opinii: Kamila

Goraco polecam!!!!

Ksiazke ta polecam wszystkim tym, ktorych dotyka kryzys malzenstwa i tym, ktorzy zyja w szczesliwym zwiazku sakramentalnym. Wiara czyni cuda!!!!!

autor opinii: Magdalena Lange

swietna

Książkę naprawde warto kupić.."zarazilam" nią naprawde wielu przyjaciół, oni rozpowszechniaja te książkę dalej..autorka pisze o wlasnym kryzysie w małżeństwie,jak przetrwać,jak walczyć o ten sakrament, polecam szczególnie tym małżeństwom którzy są w podobnej sytuacji.

autor opinii: Sylwia

Ile jest warta Twoja obrączka ?

Książkę przeczytałam jednym tchem ,bardzo polecam wszystkim skrzywdzonym przez swoich małżonków ,czy partnerów.
Ta książka jest wręcz niezbędna dla małżonków przeżywających trudne chwile w kryzysie małżeńskim.
Dziękuję również Firmie w której ją zakupiłam, szybko i bezpiecznie, bardzo polecam. Pozdrawiam

autor opinii: Beata P.

Obrączka warta wszystko

Książka bezcenna-choć kosztuje niewiele. Pochłonęłam ją prawie jednym tchem.Książka napisana pod natchnieniem Ducha Świętego.Czytając ją niektóre momenty przemawiały do mnie osobiście,ryczałam jak bóbr,czułam jak Bóg mnie dotyka przez te słowa.W książce jest zaznaczone,że nikt kto ją czyta nie robi tego przypadkowo.Stwórca tego chciał a Duch Swięty prowadził.Panią Anię i jej męża powierzam swojej modlitwie aby to co Bóg złączył zostało uzdrowione.Szczęść Boże Autorce i wszystkim czytelnikom!

autor opinii: Małgorzata Szmyt

Fantastyczna książka

Książka warta polecenia każdemu. Dosłownie każdemu. Niemniej jednak Ci którzy przygotowują się do sakramentu małżeństwa powinni sięgnąć po nią w pierwszej kolejności. Naprawdę nieoceniona lekcja. Wzrusza, poucza, daje do myślenia i pokazuje "prawdziwe życie" w związku. Proszę czytajcie i czerpcie garściami, nie ma straconych spraw. Dziękuję za tak piękna pozycję. Polecam ja wszystkim znajomym wierzącym i również tym którzy wątpią.

autor opinii: Magdalena

wspierająca

Ostatni w moim życiu bardzo często pojawia się słowo "wdzięczność" , w różnych konotacjach: nadmiar, norma lub brak wdzięczności. W tym kontekście właśnie jestem wdzięczna za powstanie tej książki. Co prawda nadzieje na uratowanie mojego małżeństwa na razie umarła, ale przynajmniej wiem jak sobie radzić w tej trudnej sytuacji. Gdzie szukać pomocy, jak wielu wspaniałych ludzi można spotkać na swojej drodze i... co najważniejsze. Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na swoim miejscu. Polecam

autor opinii: Maja Krawczyk

Polecam

Bardzo przystępna książka, życiowa i pełna osobistych przeżyć. Polecam każdemu, kto chce zgłębić sens przysiegi małżeńskiej i tym, którym chodzi po głowie rozwód.

autor opinii: Ilona

Każde małżeństwo jest do uratowania

Urzekły mnie świadectwa osób, które żyją samotonie z powodu odejścia współmałżonka i modlą się z wielka wiara i ufnością w nawrócenie drugiej strony. Widać jak Pan Bóg działa cuda i sytuacje i historie,które po ludzku wydają sie beznadziejne z łaska Boża rowiązują sie a małżonkowie po latach wracają do siebie aby znow "być jedno" Polecam tym co sa w kryzysie ale i tym którym brakuje wiary w Boze działanie w codziennym zyciu.

autor opinii: M Wolska

Wspaniala ksiazka!

Ksiazke doslownie"polknelam"!. Nie moglam sie oderwac.
Przepiekne wartosci, prawdziwe uczucia. Ksiazka ta jest niezastapiona pomoca dla ludzi w kryzysie malzenskim.
Reklamuje ja komu sie da.

autor opinii: A. Paliga

Ile jest warta Twoja obrączka?

Bardzo wartościowa pozycja. Zachęcam do jej przeczytania. Prawdziwa miłość i wierność Bogu może dokonać cudu. Prawdziwa miłość i wierność usuwa lęk. Polecam małżonkom po obu stronach barykady sakramentu małżeństwa. Pani Ani gratuluję, a jej męża powierzam miłosierdziu Bożemu.

autor opinii: Halina Kuna

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fides
Autor: Anna Jedna
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 170
Wymiar [mm]: 198x138
EAN: 9788361860389
ISBN: 9788361860389
ID: 274246

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka? Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka?
21.38 zł
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...