TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sztuka autoafirmacji. Kto cię pokocha? Jeśli sam siebie nie pokochasz

Ocena:
(1 opinii)

Czym jest autoafirmacja? Jest postawą, jaką każda osoba przyjmuje w stosunku do siebie samego. Składają się na nią: wygląd fizyczny, życie emocjonalne i uczuciowe, rodzina, przyjaźnie, praca, kultura, moralność, seksualność, osiągnięcie postawionych sobie celów.

Nasza kultura, oprócz samokontroli, wychwala również wydajność, która wyklucza jakiekolwiek błędy i słabości, jakże typowe dla ludzkiej natury. To właśnie błędne podejście i "nieludzkie" normy są odpowiedzialne za liczne problemy charakterystyczne dla obecnych czasów.

Autoafirmacji można się nauczyć, a przyniesie ona liczne korzyści w różnych sferach naszego życia. Pamiętajmy, że od niej zależy nasza samorealizacja. Niski poziom autoafirmacji jest przyczyną obaw i fobii, trudności w relacjach międzyludzkich i seksualnych, niepokoju i niepewności, uzależnienia od opinii innych, depresji, niezrealizowania własnego potencjału.

W tej książce znajdziemy również praktyczny przewodnik dla rodziców i wychowawców o tym, jak uczyć dzieci autoafirmacji, aby tym samym ułatwić naukę zdrowej miłości do siebie samego już od wczesnych lat dzieciństwa. Wiara w siebie i szacunek dla innych zagwarantują młodemu pokoleniu korzystniejszy start w realizowaniu zawartego w nim potencjału.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam.

Informacje techniczne

Wydawca: Bratni Zew
Autor: Maria Cristina Strocchi
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 126
Wymiar [mm]: 130x210
EAN: 9788374851862
ISBN: 9788374851862
ID: 244464

Zobacz również

Sztuka autoafirmacji. Kto cię pokocha? Jeśli sam siebie nie pokochasz
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...