TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sztuka rozeznawania i kierownictwo duchowe

Książka ta służy pomocą każdemu, kto pragnie korzystać z mądrości i doświadczenia powszechnie szanowanych i kompetentnych osób w sztuce rozeznawania i kierownictwa duchowego.

Gdy chodzi o życie chrześcijańskie, narzuca się nie tylko problem dokonywania wyborów o charakterze ogólnym, ważny dla wszystkich aspektów chrześcijańskiego doświadczenia, w których podjęte decyzje ukierunkowujące ku dobru, pociągają za sobą rezygnacje z innych bardzo ważnych wartości, ale również aspekt specyficzny.

Chodzi o uznanie Dobra, które chociaż zakorzenione jest w chrześcijańskim doświadczeniu, posiada pochodzenie wykraczające poza nie, które wprowadza w dziedzinę doświadczenia również pewien nieład, wymóg radykalności, co wywołuje czasem sytuacje konfliktowe z różnymi innymi wartościami ludzkimi.

Dobro chrześcijańskie, a jest nim Królestwo Boże, nie posiada norm oceniających zgodnych ze zdrowym rozsądkiem czy oczekiwaniami osobistymi lub społecznymi. Królestwo Boże posiada własne zasady, które są zasadami Ducha.

Jak zastosować zasady ogólne, według których Duch Święty uzdalnia nas do przyswojenia sobie osobiście modelu Chrystusa, wartości Królestwa w sytuacji historycznej, w jakiej znajduje się każdy, w określonym kontekście, wobec niektórych dóbr, niektórych propozycji wynikających z historii osobistej i relacji społecznych?

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bratni Zew
Autor: Renato Corti, Luigi Serentha, Giovanni Moioli
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 103
Wymiar [mm]: 130x210
EAN: 9788374850919
ISBN: 9788374850919
ID: 133941

Zobacz również

Sztuka rozeznawania i kierownictwo duchowe
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...