TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Szukaj Jego oblicza. O obrazach Boga niewidzialnego

Autor ukazuje głębię i bogactwo ich treści, pomaga odczytywać ukryte znaczenia i wskazuje na możliwe, często na pierwszy rzut oka zaskakujące, skojarzenia. Nie jest to praca z dziedziny historii sztuki czy filmoznawstwa, ale raczej inspiracja do kontemplacji genialnych dzieł w perspektywie żywej wiary.

Wśród nich znalazł się m.in. ulubiony film papieża Franciszka "Uczta Babette", przywoływany przez niego w kontekście wyboru na biskupa Rzymu obraz "Powołanie św. Mateusza Caravaggia", a także filmy Andrieja Tarnowskiego, Ingmara Bergmana i Krzysztofa Kieślowskiego, obrazy Rafaela, Rembrandta, Andrieja Rublowa, Francisco de Zurbarána, Matthiasa Grünewalda, Hansa Holbeina, Vilhelma Hammershøia i Leona Bonnata.

Gdy pobożni Grecy przyszli do apostołów, zwrócili się do nich słowami, które przez wieki docierają także i do nas i które mogą się stać również naszym wołaniem, naszym codziennym hymnem: „Chcemy zobaczyć Jezusa”.

Także i my przez wieki wołamy do Niego: „Chcemy Ciebie ujrzeć, Panie!”. Wołamy jak psalmista: „Szukam, o Panie, Twojego oblicza!”. Chcielibyśmy odkryć oblicze Pana, gdyż tylko w Nim znajduje się wypełnienie tego, co dla nas naprawdę ważne. Tylko w Nim możemy odnaleźć własne oblicze.

Ukaż nam, Panie, swoją twarz, choć wiemy, że to tajemnica, która nas zatrwoży i rozpali tak głęboko, że nasze życie nigdy nie będzie takie samo.

O. dr Michał Legan OSPPE, kapłan w Zakonie Paulinów, absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Doktor teologii pastoralnej, poszukiwacz związków między kinem a teologią, pasjonat kina religijnego, dziennikarz. Przede wszystkim jednak chrześcijanin zafascynowany Eucharystią, zakochany w Słowie Bożym i uzależniony od przyjmowania oraz udzielania sakramentu Pojednania.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: o. Michał Legan OSPPE
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 127
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374825894
ISBN: 9788374825894
ID: 271639

Zobacz również

Szukaj Jego oblicza. O obrazach Boga niewidzialnego
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...