TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Tablice biblijne. Chrześcijańskie tablice encyklopedyczne. Tom 1. Prymasowska Seria Biblijna

Książka Tablice biblijne. Chrześcijańskie tablice encyklopedyczne tom I jest pozycją stosunkowo nietypową, a już zwłaszcza wśród publikacji w języku polskim. Przyjęta w niej metoda prezentacji zagadnień biblijnych w postaci tabel i wykresów nie była dotąd w polskiej literaturze szerzej stosowana. Ma jednak zasadnicze walory.

Po pierwsze, taka technika prezentacji pozwala zgromadzić stosunkowo dużo treści w umiarkowanej objętości. Sporo z zebranych tu informacji trudno wyszukać i zestawić z innym sposobem, występują one bowiem w rozproszeniu w rozmaitych książkach.

Po drugie, technika ta zapewnia znaczną przejrzystość, nietrudno znaleźć to, czego szukamy. Po trzecie, zapewnia też dobrą komunikatywność, gdyż rozumienie i zapamiętywanie materiału przebiega dzięki prostym metodom graficznym szybciej, niż przy lekturze tekstu ciągłego. Autorzy posługują się przy tym językiem zwięzłym i zrozumiałym, takim jak w wydawnictwach encyklopedycznych, do których ta książka z całą pewnością należy.

Znajdziemy tu zatem bogaty materiał, przydatny przy wykładaniu i studiowaniu przedmiotów biblijnych. Prezentacja w formie tabel pomóc może w przygotowywaniu katechez i homilii. Książka jednak nie jest adresowana wyłącznie do tych, którzy studiowali lub studiują teologię. Może być z łatwością wykorzystana przez osoby, kótre czytają Pismo Święte oraz przez zainteresowanych Biblią humanistów. Ponieważ materiał w niej zgromadzony ma charakter dość szczegółowy, trzeba oczywiście przy korzystaniu z niej mieć ogólną orientację w historii starożytnej, ale w tym zakresie wiedza szkolna wystarczy.

Prof. dr hab. Michał Wojciechowski

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Vocatio
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 510
Wymiar [mm]: 250x180
EAN: 9788374920445
ISBN: 9788374920445
ID: 68213

Zobacz również

Tablice biblijne. Chrześcijańskie tablice encyklopedyczne. Tom 1. Prymasowska Seria Biblijna
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...