TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Toksyczni rodzice. Jak się uwolnić od bolesnej spuścizny i rozpocząć nowe życie

Ocena:
(5 opinii)

Pacjenci Susan Froward to ludzie skatowani przez własnych rodziców. Fizycznie bądź psychicznie. Krytykowani, dręczeni okrutnymi żartami, przygniatani winą, napastowani seksualnie, czy... rozpaczliwie ochraniani.

Niewielu z nich przed podjęciem terapii zdawało sobie sprawę z tego, że zostali zniszczeni destrukcyjnym wpływem „toksycznych” rodziców, umiejętnie zaszczepiających w dziecku wieczną traumę, poczucie znieważenia i poniżenia. Mają zachwiane poczucie własnej wartości prowadzące do samoniszczących zachowań.

Zawsze, nawet niezależnie od faktycznych zasług, czują się bezwartościowi, niezależnie od kochającego partnera – niekochani, niezależnie od życiowego powodzenia – nieprzystosowani.

Uczucia te wynikają w znacznej mierze z faktu, że jako dzieci zostali pozbawieni wiary w siebie i wpędzeni w poczucie winy. A stając się dorosłymi, nie potrafią zrzucić tego ciężaru, co odbija się na każdym aspekcie ich życia.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

0pinia o książce pt:Toksyczni rodzice

Bardzo dobra książka . Poleciłabym kazdemu do przeczytania .Wszyscy ,co wychowali sie w rodzinach dysfunkcyjnym moga zobaczyc siebie w nowym swietle. Aby zdrowe były nasze rodziny potrzeba ,abyśmy taki typ ksiażek czytali .

autor opinii: Aleksandra Czulińska

Pozycja na miarę przemiany życia. To był prezent dla osoby, która podjęła trud pracy nad sobą i wychodzenia z doświadczeń dzieciństwa - wciąż odbieram od niej telefony i sms z kolejnymi odkryciami i wykrzyknikami: nie wiedziałam, zrozumiałam, całe życie tego szukałam...
Polecam

autor opinii: Marzena Sztorc

Pozytywna

Świetna pozycje - jeśli ktoś ma jakieś przykre doświadczenia dotyczące jego wychowania w rodzinie - to warto przeczytać i zastosować polecane tam wskazówki.

autor opinii: Teresa Mazur

:)

Książka bardzo dobra, mimo bardzo trudnego tematu. Polecam wszystkim, którzy mają takie problemy w swoim życiu. Mojemu narzeczonemu bardzo pomogła :)

autor opinii: Sylwia Mańka

Polecam. Warto przeczytać

Książka trafnie opisuje tematykę podaną w tytule. Polecam dobra książka.

autor opinii: Michał

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Czarna Owca
Autor: Susan Forward
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 360
Wymiar [mm]: 135x205
EAN: 9788380152632
ISBN: 9788380152632
ID: 333323

Zobacz również

Toksyczni rodzice. Jak się uwolnić od bolesnej spuścizny i rozpocząć nowe życie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...