TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

U wrót przestrzeni. Przesłanie Biblii w świetle geometrii wielowymiarowej

Książka "U wrót przestrzeni" podejmuje temat rozważenia niektórych aspektów przesłania biblijnego z punktu widzenia przestrzeni wielowymiarowej ze wszystkimi konsekwencjami, jakie z tego wynikają dla nas - istot trójwymiarowych. Zagadnienie to rozpatrywane jest od strony naukowej i biblijnej. Autor proponuje ciekawe spojrzenie na niektóre fragmenty biblijne z punktu widzenia geometrii wielowymiarowej.

Łączenie tych dwóch odległych dziedzin - geometrii i wiary w Boga - nie jest rzeczą nową. Mniej lub bardziej wyraźne aluzje na ten temat znaleźć można w dziełach wielkich filozofów i teologów, a także w wypowiedziach wierzących ludzi nauki. Niestety, z reguły matematycy nie znają się zbytnio na teologii, a teologowie na geometrii, ponadto zaś zwykli ludzie nie interesują się głębiej ani dziełami teologicznymi, ani matematycznymi. Na skutek tego wspomniane zagadnienie nie dociera do szerszych kręgów ludzi wierzących i jest na ogół nieznane.

W niniejszej książce podjęto próbę popularnego przedstawienia tematu w sposób całkiem prosty i poglądowy, zrozumiały dla przeciętnego czytelnika. Praktyczność i jasność tego wykładu docenią z pewnością wierzący inżynierowie, do grona których zalicza się również wydawca tej książki. "Niebiosa głoszą chwałę Boga" - to z pewnością najlepsze podsumowanie publikacji Józefa Kajfosza. Dla mnie osobiście lektura tej książeczki była wspaniałym doświadczeniem duchowym wprowadzającym w zachwyt nad Bożą wielkością.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Józef Kajfosz
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 72
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788374921060
ISBN: 978-83-7492-106-0
ID: 171895

Zobacz również

U wrót przestrzeni. Przesłanie Biblii w świetle geometrii wielowymiarowej
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...