TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Uwolnić serce

Ocena:
(26 opinii)

Kiedy opuszczamy dom rodzinny, by założyć swoją rodzinę, wielu z nas chce być rodzicami idealnymi, o jakich zawsze marzyliśmy. Jednak często popełniamy błędy, których chcieliśmy uniknąć. Dzieci alkoholików zostają małżonkami alkoholików, ofiary przemocy stają się oprawcami.

Źródłem tych trudności są niezaleczone rany w naszych sercach. Nosimy w sobie głębokie i bolesne rany wyniesione jeszcze z okresu dzieciństwa.

Jeśli wychowywałeś się w domu obciążonym przez chorobę, stres, przemoc oraz małżeńskie bądź materialne trudności - sięgnij po tę książkę.

Przeszłość nie musi już sprawiać Ci bólu! Ten praktyczny, napisany z ogromną wrażliwością podręcznik przeprowadzi Cię przez proces uzdrowienia i wskaże drogę ku doświadczeniu pełni szczęścia i pokoju.

Opierając się na współczesnej wiedzy psychologicznej i łącząc z nią Pismo Święte, autorki nauczą Cię korzystania z narzędzi, które pomogą Ci przezwyciężyć izolację, wstyd i ból. Czytając tę książkę odnajdziesz lekarstwo na rany wyżłobione w sercu.

Sięgnij po tę książkę już teraz i wyzwól się od krzywd z przeszłości.

Rachel Callahan jest siostrą zakonną w Zgromadzeniu Świętego Krzyża oraz psychologiem klinicznym, posługującym w centrum konsultacyjnym w Silver Spring w stanie Maryland. Doktorat z psychologii klinicznej i poradnictwa uzyskała na Amerykańskim Uniwersytecie Katolickim i od ponad 25 lat zajmuje się pomocą terapeutyczną.

Rea McDonnell jest siostrą zakonną ze Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame i posługuje jako przewodnik duchowy i doradca pastoralny w tym samym centrum konsultacyjnym w Silver Spring. Wiele podróżuje, prowadząc podyplomowe kursy z zakresu posługi duszpasterskiej oraz liczne warsztaty. Doktorat z biblistyki i podjęte po jego uzyskaniu szkolenie w Instytucie Psychoterapii Pastoralnej pozwoliło jej - razem z Rachell - opublikować wiele tekstów na temat zintegrowanego podejścia do Pisma Świętego, duchowości i psychologii.

Opinie naszych Klientów (26 opinii)Napisz swoją opinię

Treść zawarta w książce przeprowadza czytelnika przez pewne etapy, które pozwalają bardziej odkryć siebie i zaakceptować to, jacy jesteśmy. Polecam :)

serce już uwolnione

Spodziewałam się czegoś więcej, czegoś co może dosłownie uwolnić serca. Tymczasem tak się nie stało, może jednak być to spowodowane tym, że moja rodzina nie miała jakichś poważnych problemów. Książka zasili jednak moją biblioteczkę domową i być może kiedyś pomoże jakiejś potrzebującej osobie. Język użyty w publikacji jest językiem prostym, co bardzo pozytywnie wpływa na czytelnika i sięgnąć po nią może każdy, z wykształceniem czy też bez. Ogólnie oceniam książkę pozytywnie i polecam sięgnąć po nią osobom, które borykały się z poważnymi problemami rodzinnymi i które czują, iż nie ma dla nich pomocy

autor opinii: Iza Mazur

Gorąco polecam

polecam każdemu kto szuka swojego prawdziwego "ja", książka napisana przystępnym językiem, zawiera ciekawe ćwiczenie, skłania do refleksji

autor opinii: Anna Chmura

godna polecenia!

autor opinii: Patrycja z-b

Mała książeczka ...

a ileż w niej treści. Dla mnie to bardzo poruszająca lektura, nie dziwię się, że autorki zalecają, aby podzielić się przemyśleniami z niej z innymi osobami. Bo po przeczytaniu człowiek ma ogromną potrzebę porozmawiania o tym, co przychodzi do niego pod wpływem słów autorek, lub ćwiczenia, np. z wyobrażeniem sobie jak patrzy na nas Bóg trzymając nas jako małe dzieci na rękach.....polecam. Ważna lektura dla ludzi zranionych. Bardzo polecam.

autor opinii: Asia

Godna polecenia

Piękna książka, która w bardzo pozytywny i budujący sposób porusza trudne tematy związane z bolesną przeszłością pozostawiając głęboką nadzieję, że człowiek nie jest z tym sam a co więcej, że Bóg chce i może go uzdrowić z tych bolesnych doświadczeń. Polecam!

autor opinii: Sylwia Półchłopek

Piękna, mądra książka, tchnąca optymizmem,pokojem i radością. Można grono odbiorców zawęzić do tych, którzy wzrastali w rodzinach dysfunkcyjnych,ale nie warto. Wszyscy mamy jakieś problemy i w każdej rodzinie one występują, wszyscy zatem możemy być adresatami tej pozycji. Autorkom udało się, na jej kartkach mocno wyakcentować wszechmocną miłość Wszechmocnego Boga, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.Uzdrawiał dawniej, uzdrawia i teraz. JEST i kocha. Nie wiem,czemu bardziej przypisać wyjątkowość tej książki: duchowej wrażliwości zakonnic, czy kompetencji absolwentek psychologii wykonujących z zaangażowaniem zawód psychologa klinicysty. Lekkość pióra też nie wytłumaczy wszystkiego. Ta książka zdaje się być przemodlona.
Poza Pismem Świętym jest to jak dotąd jedyna pozycja, którą chcę mieć w domu i przechować dla rodziny.
Serdecznie pozdrawiam

autor opinii: Joanna Wojciechowska

Lektura, która daje siłę

Z pełnym przekonaniem polecam lekturę książki pt. "Uwolnić serce...". Jest to pozycja przynosząca pewnego rodzaju ukojenie, uspokojenie i odpoczynek sercom, które są szczególnie tego spragnione z powodu doznania różnorodnych, niejednokrotnie solidnych wstrząsów w trakcie ich formowania.
Wspomniane wyżej pozytywne stany i przeżycia mają związek ze sposobem, w jaki autorki książki przedstawiają czytelnikom wszechobecnego i wszechogarniającego swoją Miłością Boga.
Ponadto publikacja zawiera kilka naprawdę przekonujących do powyższej tezy ćwiczeń. Ćwiczeń wyobraźni. Bardzo związanych z doświadczaniem codzienności i nauką tego, by ją pokochać, a tym samym przemienić swoje serce i zacząć żyć radośniej w Bogu (jakkolwiek rozumianym).
Gorąco polecam :)

autor opinii: Anna Kamińska

Książka godna polecenia,szczególnie dla osób które doświadczyły cierpienia...pozwala inaczej spojrzeć na wydarzenia z przeszłości,zrozumieć
przebaczyć , pokochać a przede wszystkim uwierzyć że jest Ktoś kto kocha nas bezwarunkowo!!!
Warto przeczytać na pewno nie jeden raz.

autor opinii: Magdalena

Pokonać przeszłość

Idealna pozycja dla wszystkich, którzy dorastali w rodzinach z problemami. Książka pozwala lepiej zrozumieć swoje problemy a przez to odzyskać radość życia.

autor opinii: Łukasz Jędrak

Książka, która pomaga uporać się z e zmorami dzieciństwa.Naprawdę pomaga.

Dobra książka, ale w moim subiektywnym odczuciu, napisana bardziej w sposób filozoficzny, a nie "po katolicku".
Ale mimo wszystko godna polecenia.

autor opinii: Paulina Depta

uwolnić serce

Jeżeli ktoś z nas wychowywał się w rodzinie, gdzie sami rodzice borykali się z własnymi problemami a one jak gdyby zostałe przekazane nam w spadku to bardzo polecam tę książkę. Autorki - siostry zakonne pomogą nam przezwyciężyć i pokonać te problemy .

autor opinii: Krystyna Z

Znakomita pozycja.Warto ją przetrzymać dla potomności. Nie ma człowieka, w którego rodzinie wszystko układałoby się pomyślnie. Autorki tej książki wnikliwie, a nie nużąco analizują każdy z najważniejszych etapów życia dziecka i podpowiadają dorosłemu, jak poradzić sobie z brakami wynikającymi ze zranień, jakich doświadczał mały człowiek.Całość podana - bez poradnikowej maniery- w sposób atrakcyjny i z serdeczną życzliwościa.

autor opinii: Joanna Wojciehowska

Uwolnić serce

Książkę tę podarowałam i nie mogę się wypowiedzieć

autor opinii: T. Szewczyk

bardzo interesująca

jestem terapeutą, treści zawarte w tej książce pozwolą mi "ubogacić warsztat"
jestem kataliczką ,interpretacje pisma świętego (przypowieści)wzruszyły mnie

autor opinii: Hanna Mankiewicz

Uwolnic serce. Dla tych, ktorzy dorastali w rodzinach z problemami

Pouczajaca ksiazka dla osob, ktorzy wzrastali w Rodzinach roznymi problemami, polecam....

autor opinii: Ewa Daniluk

Niezaspokojone potrzeby z dzieciństwa rzutują na nasze dorosłe życie.

Bardzo dobra książka psychoterapeutyczna.Polecam tym wszystkim, którzy sobie nie radzą w życiu dorosłym,a ich dzieciństwo i dorastanie nie można zaliczyć do szczęśliwego okresu.

autor opinii: Halina

Super

Książkę polecam osobom, które już pracują nad sobą, nad swoimi emocjami, lękami, urazami. Polecam ją także tym, którzy tej pracy jeszcze nie rozpoczęli.

Joanna

autor opinii: Joanna Kozicka

Pozycja bardzo wartościowa

Książka "Uwolnić serce" jest
pozycją bardzo wartościową nie
tylko dla ludzi którzy doraastali w rodzinie z problemami,ale dla kazdego chrześcijanina który na codzień spotyka się z ludzmi zranionymi.Ksiązka ta pomaga zrozumieć drugiego człowieka , jego problemy.. Znając zranienie - możemy je leczyć.

autor opinii: Elena Waluda

Dobra Nowina dla tych, którzy stracili nadzieję

Tak, jak w tytule; jest to książka ożywcza jak Duch Święty!
Dla poszukujących rozwiązania swoich bolesnych problemów z dzieciństwa, książka ta jest jak dar Ducha Świętego.
Na pewno pisana pod Jego natchnieniem.
Autorki wskazują konkretne propozycje, jak uporać się z problemami wyniesionymi z rodzin dysfunkcyjnych.
A wszystko to w świetle Pisma Świętego.
I dlatego jest to niezwykła książka, gdyż działa od razu, jak tylko przyjmiemy i zrozumiemy przesłanie książki.
A zrozumieć i przyjąć jest łatwo, gdyż autorki z dużą znajomością tematu przekonują nas do tez w niej zawartych.

autor opinii: Krystyna Szurowska

Polecam!

Dobrze napisana, skłania do głębszej refleksji.

autor opinii: Dawid

POLECAM!

Bardzo dobra książka, pomaga "przepracować" rany z dzieciństwa i otworzyć się na uzdrawiającą Miłość Boga. Polecam wszystkim, którzy dorastali w tzw. dysfunkcyjnych rodzinach, nasza przeszłość nie musi nas determinować - otwórz swoje serce i pozwól się uzdrawiać Temu, który jest Miłością i daje nam NADZIEJĘ na lepsze życie! Pozdrawiam i polecam.

autor opinii: Ania

Książka ,,Uwonić serce" to bardzo dobry, uzdrawiajający terapeuta.

Książka mnie naprawdę poruszyła.Wzbudziła wiele wspomnień i złych emocji związanych z dzieciństwem.W czasie czytania uruchomił się proces uzdrawiający.Bardzo dziękuję autorkom książki.

autor opinii: Halina

Super

Ksiazka jest super...jeszcze do konca jej nie przeczytalam ale juz mnie wciaga ;) jest poprostu rewelacyjna jakby dla mnie. mysle ze warto ja przeczytac mowi o relacjach zwiaznych z dziecinstwem itp jak uzdrowic sowje juz dorosle zycie....

autor opinii: Emilia

REWELACYJNA!

Autorki książki w głęboki, ciepły i wrażliwy sposób pomagają nam w uleczeniu naszych zranień wyniesionych z domu rodzinnego, abyśmy wreszcie zaczęli żyć pełnią życia, w pokoju i wolności, otwarci na łaskę Boga, który przyjmuje nas takimi, jakimi jesteśmy tu i teraz.
Trudne może być dla nas zmierzenie się z tymi zranieniami, ale tak naprawdę lepsze poznanie siebie i otwarcie się na Boga może być dla nas początkiem uzdrowienia... Tak było w moim przypadku :)

autor opinii: Justyna Królak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: Rachel Callahan, Rea Mcdonnell
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 144
Wymiar [mm]: 120x190
EAN: 9788374248778
ISBN: 978-83-7424-877-8
ID: 199602

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Uwolnić serce Uwolnić serce
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...