TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

W Zamku wewnętrznym św. Teresy z Ávila

Dwie książki zatytułowane prawie tak samo, powstały w odległości czasowej trzech i pół wieku. Pierwsza ("Zamek wewnętrzny") jest tekstem duchowym napisanym w 1577 roku przez św. Teresę z Avila, jedną z największych mistyczek Kościoła. Druga ("Zamek") to powieść napisana w 1922 roku przez Franza Kafkę, uznawanego za jednego z największych pisarzy współczesnych i "najznakomitszych interpretatorów współczesnych niepokojów".

W tym podwójnym studium opisano dwie różne historie. Pierwsza z nich opowiada o smutnej podróży człowieka, który czuje się wezwany do szczęścia, ale nie potrafi wytropić wejścia do swojego zamku, a tym bardziej w nim zagościć. Jest to smutna przygoda człowieka, który czuje się niewytłumaczalnie i niesprawiedliwie wyłączony z życia.

Następnie podążymy drogą wskazaną przez św. Teresę z Avila. Jest to porywająca i przeurocza przygoda kobiety (ale przygoda proponowana każdej duszy), która poczuła się zaproszona do najgłębszej zażyłości z samym Bogiem i która odkryła najgłębszą tajemnicę swojego serca (swój wewnętrzny zamek), przebiegając drogę uszczęśliwiającej przemiany synowskiej i pełni godów weselnych.

Niniejsza książka jest zachętą do lektury "Zamku wewnętrznego" św. Teresy od Jezusa. To XVI-wieczne dzieło Świętej z Avila posiada walor propozycji "wdzięcznej", aktualnej także dla współczesnego człowieka, odpowiedzi pełnej czaru i łaski. Aktualność tej propozycji wynika stąd, że św. Teresa jest w stanie zaofiarować, także dziś - a może szczególnie dziś - prawdziwą przyjaźń i prawdziwe nauczanie niezbędne każdemu człowiekowi, zarówno by wejść do zamku, jak i by umieć go docenić i radować się jego niewyrażalnym pięknem.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Flos Carmeli
Autor: Antonio Maria Sicari OCD
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 308
Wymiar [mm]: 140x210
EAN: 9788362536061
ISBN: 9788362536061
ID: 197751

Zobacz również

W Zamku wewnętrznym św. Teresy z Ávila
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...