TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wąż i gołębica

Jest to druga część "trylogii" na temat duchowości mężczyzny w dzisiejszym świecie. Poprzednia część, "Lew i baranek", ukazywała mężczyznę w drodze do męskości, a teraz spróbujemy przyjrzeć się kilku tematom odnoszącym się do mężczyzny już ukształtowanego i świadomego swojej męskości.

Zadajemy sobie pytanie: jak się ma osobowość mężczyzny do chrześcijańskiej duchowości? O męskiej osobowości wiemy coraz więcej, o duchowości chrześcijańskiej też.

Jednak warto zapytać: jak te dwie sfery wzajemnie na siebie oddziałują, kiedy może rodzić się konflikt, a kiedy uzupełnienie? W ostatnich latach ukazało się wiele książek na ten temat i raczej opisują one pewne negatywne zjawiska, niż wskazują drogę.

Można jednak odszukać w duchowości chrześcijańskiej i ponownie ukazać to, co wielu tzw. prawdziwym mężczyznom w ciągu 2000 lat pomagało w Kościele, a nie tylko przeszkadzało w dojrzewaniu do świętości i pełni dojrzałości osobowej.

W ciągu minionych dwudziestu wieków przez ten świat przeszło wielu wspaniałych mężczyzn, którzy właśnie w Kościele odnaleźli najlepsze dla siebie środowisko wzrostu i najgłębszych odniesień.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Gaudium
Autor: Adam Rybicki
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 236
Wymiar [mm]: 135x200
EAN: 9788375480559
ISBN: 9788375480559
ID: 199259

Zobacz również

Wąż i gołębica
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...