TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wędrowiec do świtu. Dobre natchnienia na duchową drogę

Sięgnij po dobre natchnienia na duchową drogę!

To książka, w której o. Łukasz Woźniak OFMCap skupia swoją i Twoją uwagę na człowieku.

    Pisze m.in. o:
  • różnicach w duchowości kobiety i mężczyzny,
  • błędach w rozumieniu Boga,
  • trudnościach w modlitwie,
  • problemach w wierze i medytacji.

Dzięki jego rozważaniom czytelnik może dobrze przygotować się do wchodzenia w wiek średni oraz starszy.

Jego zdaniem człowiek cierpi na taką przypadłość, że gdy zacznie pytać, to nie może skończyć. Wystarczy spojrzeć na małe dzieci, których buzia otwiera się rano (w tym samym momencie co powieki), a zamyka dopiero po Dobranocce. Jednak o ile dziecięce pytania nie zawsze wymagają ponadpodstawowej wiedzy, o tyle dylematy wieku dojrzalszego często już tak. A jeśli dodatkowo są to zagadnienia dotyczące Boga czy duchowości – leżymy. Na szczęście już jest „Wędrowiec do Świtu”, który pomoże rozwiać wątpliwości na tematy Kościoła.

Doświadczenie i wiedza autora zdobyte podczas misji w Gabonie, sesji formacyjnych, licznych konferencji i rekolekcji, pozwoliły mu na udzielenie odpowiedzi na zagadnienia, które dziś mogą zastanawiać każdego człowieka.

Na tę publikację składa się 17 rozdziałów, w których ojciec stara się wyjaśnić dylematy dotyczące nas wszystkich. Uświadamia czytelnikowi, jak wielką krzywdę czynimy sobie sami przez brak wybaczenia, uleganie pokusom i trwanie w kryzysach. Porusza kwestię naszego widzenia Boga oraz błędów, jakie wówczas popełniamy. Uczy, jak przezwyciężyć trudności związane z przyjęciem i rozumieniem Ewangelii. Nade wszystko jednak wzywa do nieustannej modlitwy i bezgranicznemu zaufaniu Bogu, bo to jest recepta na wszystkie ludzkie wahania, problemy i wątpliwości.

Mam nadzieję, że znajdziesz na kolejnych stronach coś naprawdę dla siebie, coś, co pomoże Ci choć trochę w Twojej wędrówce wiary i będzie odpowiedzią na pytania, które zadajesz sobie od dawna. Może lepiej zrozumiesz kryzysy i trudności, które dopadają nas na drodze duchowego wzrastania.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
Autor: br. Łukasz Woźniak OFMCap
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 280
Wymiar [mm]: 135x195
EAN: 9788363459864
ISBN: 9788363459864
ID: 405562

Zobacz również

Wędrowiec do świtu. Dobre natchnienia na duchową drogę
27.00 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...