TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wiara demonów

Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz – lecz także i złe duchy wierzą i drżą.

Jk 2, 19

Świat demonów jest niepokojąco blisko nas. Często prawdziwe zło kryje się tam, gdzie najmniej byśmy się go spodziewali – w „pobożnych uczynkach”, które nie mają nic wspólnego z miłosierdziem, w fanatycznych okrzykach tych, którzy z Boga uczynili slogan, w naszych własnych sercach.

Wobec takiej wiary – pewnej swego, tryumfującej, pozbawionej wdzięczności, fałszującej przesłanie Ewangelii – nawet ateizm wydaje się mniej szkodliwy; „komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie” (Łk 12, 48). To właśnie wiara demonów, które wiedzą, że Bóg istnieje, ale odrzucają Jego miłość, poszukując złudnej, piekielnej wolności.

Czy człowiek również może wierzyć na sposób demoniczny? W swojej bezkompromisowej i odważnej książce Fabrice Hadjadj podejmuje trudny, lecz fascynujący temat moralnego opętania oraz zwodniczego oblicza zła.

Jego rozważania inspirowane są uważną lekturą Pisma Świętego i klasycznych tekstów chrześcijaństwa, ale również znanych i cenionych autorów współczesnych – m.in. C.S. Lewisa i G.K. Chestertona.

Erudycja Hadjadja i oryginalność jego refleksji sprawia, że "Wiara demonów" to lektura wartościowa i wciągająca, zaś wyrazisty styl i ironiczne poczucie humoru są znakiem firmowym autora.

To książka, która ma budzić zdrowy niepokój i chęć poszukiwania Prawdy, ale także głęboką ufność, że Ten, który oddał za nas życie na krzyżu, ma moc, by ocalić nas przed zakusami Szatana.

Fabrice Hadjadj - ten francuski pisarz i filozof urodził się w 1971 roku w Nanterre w rodzinie żydowskiej. W młodości Hadjadj był ateistą i anarchistą, później gwałtownie nawrócił się na katolicyzm w kościele Saint-Séverin w Paryżu. Chrzest przyjął w opactwie Saint-Pierre z Solesmes w 1998 roku. Uważa się za „żyda z arabskim nazwiskiem katolickiego wyznania”. Jest ojcem pięciorga dzieci - czterech córek i jednego syna. Jego żoną jest aktorka Siffreine Michel. Jego książka "Wiara demonów" stała się "Religijną Książką Roku" we Francji.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: Fabrice Hadjadj
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 324
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788366061101
ISBN: 978-83-66061-10-1
ID: 244636

Zobacz również

Wiara demonów
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...