TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wiara, nadzieja i podejmowanie decyzji czyli jak rozeznawać wolę Bożą

Ocena:
(15 opinii)

  • Chcesz dokonywać dobrych wyborów?
  • Masz problemy z podejmowaniem decyzji?
  • Pragniesz dowiedzieć się, jaki plan ma dla Ciebie Bóg?

Ta książka będzie dla Ciebie nieocenioną pomocą!

Podejmowanie decyzji bywa skomplikowanym procesem. Gdy sprawa dotyczy kwestii, na których się nie znamy, najlepiej konsultować się z fachowcami. Najlepszego Specjalistę, który zna rozwiązanie każdego problemu, mamy zawsze przy sobie. To nasz Ojciec - Bóg.

Jednak odkrywanie, jaka jest Jego wola, często przysparza nam wielu trudności. Ta książka pokazuje, że istnieją sprawdzone sposoby, by się tego dowiedzieć.

Gary Zimak szczegółowo, ale też jasno i prosto przedstawia metody odkrywania, czego pragnie dla nas Bóg w danej sytuacji. Wyraźnie podkreśla, że pierwszym krokiem jest przyjęcie zaproszenia do wejścia z Nim w relację. Bardzo dokładnie opisuje metodę rozeznawania opracowaną przez św. Ignacego.

Dzięki niej można nauczyć się wrażliwości na delikatne, wewnętrzne poruszenia, które są nieocenionymi wskazówkami przy podejmowaniu decyzji. Książka zawiera wiele praktycznych wskazówek dotyczących wyboru czasu i okoliczności, które najbardziej sprzyjają właściwemu rozeznawaniu.

Bez względu na to, czy decyzja, przed którą stoisz, jest wyższej (np. zmiana pracy czy małżeństwo) lub niższej rangi (np. kupno nowego samochodu, wyjazd na wakacje z rodziną), ta książka przeprowadzi cię przez cały proces decyzyjny. Każdy rozdział koncentruje się na innym aspekcie procesu rozeznawania i zawiera pytania do refleksji, których celem jest pomóc ci dostosować przeczytaną treść do twojej indywidualnej sytuacji.

Jeśli Pan chce, żebyś postąpił w konkretny sposób, to ci to powie. Bóg ma dla ciebie plan. Od Ciebie zależy, czy go rozpoznasz i wprowadzisz go w życie!

Gary Zimak jest katolickim ewangelizatorem, pisarzem i gospodarzem audycji radiowych. Często głosi w parafiach i podczas różnych konferencji.

Opinie naszych Klientów (15 opinii)Napisz swoją opinię

Średnia

Nie zgadzam się z autorem , cytuję : Poczułem ogromną ulgę ,gdy uświadomiłem sobie że nie muszę być księdzem ! Mój brak pragnienia był oczywistym znakiem . Wcześniej zupełnie nie brałem tego pod uwagę , a to właśnie była odpowiedz.
Ja
Gdyby tak było Jezus Chrystus nie zostałby ukrzyżowany a my nie bylibyśmy zbawieni , ewangelia św. Łukasza 22 : A sam oddalił się od nich , jakby na rzut kamienia ,i padłszy na kolana modlił się , Mówiąc : Ojcze jeśli chcesz , oddal ten kielich ode mnie ; wszakże nie moja , lecz twoja wola niech się stanie .

następny fragment : chociaż wierzyłem , iż Bóg wzywał do pracy dla Niego na pełny etat , to jednocześnie trudno było mi uwierzyć , że zadba o moją rodzinę ,jeżeli nie będę wykonywał "normalnego" zawodu .


Tak ode mnie nie ma rzeczy niemożliwych dla Boga a tym bardziej dla tych którzy mu ufają , biblia mówi też o tym kto kocha ludzi bardziej niż Boga , nie jest Jego godzien . Apostołowie np. opuszczali rodziny aby służyć Bogu . Czasem trudno rozeznać czego chce Bóg , nasze odczucia mogą być błędne, budzi się w nas protest jak to mam zaniedbać rodzinę ... , nie znalazłam odpowiedzi na to pytanie w tej książce .

autor opinii: Agnieszka Pyż-Felusiak

wspaniała

Warto przeczytać. Pouczająca dla każdego kto ją przeczyta. Można sobie uświadomić wiele rzeczy. Czyta się szybko i przyjemnie. Ciężko się od niej oderwać

autor opinii: Anna Konior

Podejmowanie decyzji zgodnych z Bożą Wolą to zawsze dla mnie było wielkim pragnieniem serca i jednocześnie ....najbardziej trudną rzeczą ! Zawsze miałem jakieś ..."ale" i absolutny brak pewności. Często okazywało się że działałem pod wpływem uczuć, emocji ...i zwykle wybierałem po prostu źle.
Książka "Wiara, nadzieja i podejmowanie decyzji, czyli jak rozeznawać wolę Bożą" to dla mnie nieoceniona pomoc w przeżywaniu codzienności z Bogiem . Jest zbiorem bardzo cennych informacji podanych w nie zwykle przyswajalny sposób . Czyta się ją bardzo przyjemnie bo to nie poradnik typu ..."macie robić tak, bo tak"... ale bardzo mocne osobiste świadectwo autora i jego nie samowite doświadczenie Boga.
Bardzo Gorąco Polecam!!

autor opinii: Ryszard Kabala

inspirująco

zebrane do kupy, uporządkowane, przemyślenia autora jak w tytule.
potrzebne, choć nie wszystko mi "siadło".
dla mnie ważny glos na drodze moich poszukiwań.

autor opinii: adam sułkowski

Bardzo pomocna w życiu codziennym.

autor opinii: Maria Mazur

Książka ta jest dla mnie swoistym poradnikiem , z którego uczę się jak słyszeć i rozeznać to co Bóg mówi do mnie, uczę się cierpliwości i pokory.
Daje wskazówki i podpowiada jak wyzbyć się egoizmu. Wiem, że Pan Bóg zawsze trwa przy mnie a ja powinnam zadawać sobie pytanie w jakim miejscu jestem a jeśli nie wiem to z ufnością pytam i wierzę, że moje pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi

Pozytywne

100% polecam szybki kontakt szybka wysyłka ksiązka zgodna z opisem

autor opinii: Angelika Broniszewska

dobra decyzja :)

Decyzja o zakupie książki "Wiara, nadzieja i podejmowanie decyzji, czyli jak rozeznawać wolę Bożą" była jedną z najlepszych decyzji :) o kupnie książki w moim życiu. Skłoniła mnie do odważnego kroku. Myślę, że będę często do niej wracać i polecać ją innym.

autor opinii: Beti

Polecam

Bardzo fajna książka. Dla wszystkich zgłębiających temat woli Boga.

autor opinii: Agata

samo sedno

Kolejny raz głęboka prawda o naszym zaufaniu do Boga.
Bardzo dobrze napisana. Przypomina prawdy o których nie pamiętamy albo nie chcemy pamiętać.

autor opinii: Mirosława Krawiec-Bożek

Polecam

Książka które potwierdza, że oprócz zawierzenia życia Panu należy jeszcze samemu zmierzyć się z wyzwaniami. Bardzo ciekawa, powiedziałabym lekka pozycja.

autor opinii: Monika

Profesjonalna pomoc

Polecam wszystkim a szczególnie tym osobom, które zastanawiają jak pokierować różnymi trudnymi sprawami w swoim życiu. Autor w bardzo przystępny sposób w kolejnych rozdziałach odkrywa zasady podejmowania decyzji, które dzięki Panu Bogu są zawsze łatwiejsze do podjęcia i przejścia. Próbuję działać zgodnie z zaleceniami Autora i to naprawdę działa!

autor opinii: Tomasz Sosnowski

Przeczytałam książkę właściwie jednym tchem, wiele kwestii mi uporządkowała, pewne dopełniła, czasem zaskoczyła niektórymi pytaniami, które zostały zadane na koniec każdego rozdziału, a które dawały nowe światło na rozważaną kwestię. moim zdaniem książkę czyta się dobrze i polecam każdemu, kto szuka pomocy w rozeznawaniu natchnień, choć nie zastępuje kierownictwa duchowego, może je tylko uzupełniać.

autor opinii: AGNIESZKA KULEJ

Polecam

Bardzo ciekawie napisana, pełna wartościowej treści książka Gary Zimak, o rozeznawaniu Woli Bożej.
Prosty przewodnik jak korzystac z doświadczeń, emocji, opinii innych a nade wszystko usłyszeć Głos Boga. Podjąć wyzwanie! Jeśli trzeba, zaryzykować. Aby nie był to krok w przepaść...radzę tę książkę przeczytać.:)

autor opinii: Monika Święcichowska

Niesamowite odkrycie!

To najlepsza książka, jaką ostatnio czytałam! Uprościła wiele spraw, które do tej pory sama komplikowałam. Jestem pewna, że wiele decyzji podjęłabym inaczej, gdyby mi ktoś wcześniej tak jasno wytłumaczył, czym warto się kierować...
A do tego czyta się ją dosłownie jednych tchem :)

autor opinii: Ruda

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Gary Zimak
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 216
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788374827744
ISBN: 9788374827744
ID: 365886

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Wiara, nadzieja i podejmowanie decyzji czyli jak rozeznawać wolę Bożą Wiara, nadzieja i podejmowanie decyzji czyli jak rozeznawać wolę Bożą
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...