TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wprowadzenie do Tajemnicy Eucharystii. Doktryna, liturgia, pobożność

Eucharystia jest tak wielką tajemnicą, że nieba nam będzie za mało, aby ją zgłębić. Dlatego warto już teraz wzbudzać w sobie pragnienie zadziwienia nią, gdyż może się okazać, że niebo jest bliżej nas, niż myślimy.

Książka, którą proponujemy, spełnia dwa zadania: rozwija wiarę i wzbudza zdumienie eucharystyczne. Autor czyni to najpierw poprzez odwołanie się do Starego Testamentu, ukazując gdzie i jak Eucharystia była zapowiedziana. Przywołując teksty Nowego Testamentu, pokazuje, jak bardzo Najświętszy Sakrament jest w nim zakorzeniony. W części historycznej Mauro Gagliardi ukazuje panoramę historii Eucharystii, jej teologię i pobożność. Książka jest niezwykle cennym kompendium i dla tych wszystkich, którzy cenią Eucharystię, będzie wielkim odkryciem.

Mauro Gagliardi, doktor teologii i filozofii, w 1999 roku przyjął święcenia kapłańskie w archidiecezji Salerno, w której pełnił liczne zadania, np. był sekretarzem Synodu Diecezjalnego. Profesor zwyczajny na papieskiej uczelni Regina Apostolorum, a także na Europejskim Uniwersytecie w Rzymie. Opublikował wiele artykułów w różnych językach i wiele książek jako autor czy redaktor. Regularnie ma wykłady i głosi konferencje we Włoszech i za granicą. W 2008 roku Benedykt XVI mianował go członkiem biura liturgicznych celebracji papieża. W 2010 roku został członkiem Kongregacji do Spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Ikona
Autor: Mauro Gagliardi
Ilość stron: 558
Wymiar [mm]: 15x21
EAN: 9788365600363
ISBN: 9788365600363
ID: 427189

Zobacz również

Wprowadzenie do Tajemnicy Eucharystii. Doktryna, liturgia, pobożność
41.21 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...