TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Współuzależnienie. Przewodnik dla nowego pokolenia

Ocena:
(5 opinii)

Dla kogo została napisana ta książka? Dla tych wszystkich, którzy w pierwszej książce Melody Beattie, "Koniec współuzależnienia", odnaleźli własne problemy i wskazówki, jak je rozwiązać. Teraz, po latach, mogą się przekonać, w jakim miejscu się znajdują i czy współuzależnienie nadal jest ich zmorą.

Przede wszystkim jednak jest to książka "dla nowego pokolenia" - tych, którzy w momencie publikacji "Końca współuzależnienia" byli jeszcze dziećmi, teraz zaś cierpią z powodu uzależnienia bliskich osób w swoim otoczeniu. Dużo uwagi poświęca też autorka podwójnie uzależnionym, a więc tym, którzy są uzależnieni i współuzależnieni jednocześnie. Takich osób, jak twierdzi Melody Beattie, jest bardzo dużo, gdyż wielu uzależnionych od substancji psychoaktywnych pochodzi z rodzin, w których się tych substancji nadużywa.

Książka daje nadzieję lepszego, szczęśliwszego i spełnionego życia. Kiedy zaczynamy troszczyć się o siebie, braki z przeszłości stają się naszymi mocnymi stronami. Wielu współuzależnionych cechują lojalność i oddanie. Wypełniają swoje obowiązki. Popadają w obsesję, ale są przy tym wytrwali. Chcą nieść pomoc i gdy nauczą się, jak pomóc sobie, potrafią to robić. Wielu z nich zostaje liderami, ludźmi, którzy potrafią zmienić świat.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

Opinia prywatna

Bardzo dobra książka.

autor opinii: Barbara Kowol

Świetny poradnik nie tylko dla osób związanych w jakiś sposób z alkoholem, ale dla wszystkich, którzy czują się przytłoczeni przez innych i chcą spróbować odzyskać lub odnaleźć siebie. Daje do myślenia i uczy jak wyrażać swoje myśli. Polecam wszystkim nieśmiałym, zagubionym i stłamszonym :)

autor opinii: Ania

warto!!!

dla każdego wspoluzaleznionego człowieka , terapeuty, osób w depresji.
jak sie podnieść , pozbierać i dalej żyć pięknie - tu są wskazówki z życia wzięte - jak czytam to dostaje dużo sił do działania
polecam

autor opinii: Iza

Tę pozycję na razie tylko przejrzałam, ale wydaje mi się, że jest jeszcze więcej praktycznych wskazówek niż w poprzedniej. Uważam, że obie pozycje są bardzo wartościowe i mogą bardzo dużo pomóc.zwłaszcza osobom mającym problemy z uzależnieniem lub współuzależnieniem.

autor opinii: Elżbieta Pacierpnik-Lejwoda

"Współuzależnienie. Przewodnik dla nowego pokolenia" to rozszerzona wersja "Końca współuzależnienia" tej samej autorki. Wzbogacona nowymi doświadczeniami Melody Beattie opisuje problemy z jakimi borykają się współuzależnieni oraz radzi jak sobie z nimi radzić. Książka zawiera bardzo przydatne testy oraz pokazuje jak radzić sobie z emocjami w praktyczny sposób. Jest to książka dla tych, którzy pragną nieustannie nad sobą pracować. Ta książka jest również dla współuzależnionych, którzy są jednocześnie uzależnieni od substancji chemicznych. Serdecznie polecam

autor opinii: Ewelina Sosnowska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Media Rodzina
Autor: Melody Beattie
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 320
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788372786005
ISBN: 9788372786005
ID: 210793

Zobacz również

Współuzależnienie. Przewodnik dla nowego pokolenia
21.45 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...