TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wstyd i utrata przywiązania

Ocena:
(1 opinii)

Pierwsza w Polsce pozycja naukowa dotycząca psychoterapii reparacyjnej mężczyzn o orientacji homoseksualnej – terapii ukierunkowanej na zmianę tożsamości płciowej i rozwijanie potencjału heteroseksualnego.

Książka Nicolosiego, psychologa i psychoterapeuty, pokazuje praktykę psychoterapii niechcianego pociągu do tej samej płci (SSA - Same Sex Attraction). Wyjaśnia genezę homoseksualizmu biorąc pod uwagę czynniki biologiczne, teorie psychodynamiczne i elementy teorii systemowej. Wyróżnia typy homoseksualizmu męskiego sprzed fazy identyfikacji płciowej i po fazie identyfikacji płciowej. Opisuje w sposób wyczerpujący proces terapii reparatywnej, wypracowany w czasie 25 lat praktyki klinicznej z mężczyznami SSA.

Jest to pierwszy w Polsce, kompletny podręcznik dla psychoterapeutów, opisujący zarówno proces terapeutyczny, jak i kształtowanie się pociągu do tej samej płci.

W pierwszej części książki opisany jest proces formowania się homoseksualizmu w rodzinie triadyczno-narcystycznej, druga część zawiera proces leczenia niechcianego homoseksualizmu, trzecia zaś przedstawia proces pracy z żalem jako etap zdrowienia i utrwalania nowych zachowań.

Nicolosi, adwokat homoseksualnych mężczyzn i kobiet, którzy próbują pokonać swoje zainteresowanie tą samą płcią i osiągnąć spełnienie w związku heteroseksualnym, odważnie przeciwstawia się – niczym głos wołającego na pustyni – konserwatywnym psychologom, którzy utrzymują, że zmiana z homoseksualizmu na heteroseksualizm nie jest ani możliwa, ani wskazana.

Rozpowszechnianie jego poglądów jest pożądane i konieczne zarówno dla społeczeństwa, jak i samych gejów i lesbijek. Nie idzie o to, żeby jednoznacznie dowodzić, że dla wielu homoseksualistów heteroseksualizm jest lepszy niż homoseksualizm. Chodzi jedynie o to, że tego rodzaju poszukiwanie powinno być całkowicie dostępne dla osoby homoseksualnej, jeżeli tego sobie życzy.

Autor ma swój ogromny wkład w literaturę na temat seksualności przez to, że zaproponował, by jego rozsądne spojrzenie zostało rozważone przez gejów i lesbijki, uczonych zajmujących się tą dziedziną, zwykłych ludzi oraz psychoterapeutów – praktyków. Z jego śmiałymi i stanowczymi poglądami czytelnik powinien się zaznajomić dokładnie, czytając tę pozycję od początku do końca.

Z tą książką zapoznać się powinni nie tylko terapeuci (mam nadzieję, że to zrobią i że w Polsce pojawi się więcej ośrodków, w których homoseksualiści będą mogli szukać pomocy), ale także ojcowie. Jej lektura otwiera oczy na to, że wiele z naszych zachowań może mieć dramatyczne skutki dla naszych dzieci. To my, mężczyźni, jesteśmy niezwykle mocno odpowiedzialni za to, czy nasi synowie będą prawdziwymi mężczyznami (bynajmniej nie chodzi tu tylko o to, czy zdołają uniknąć homoseksualizmu), czy będą zdolni prowadzić pełne, męskie życie.

Historie ojców, którzy nie podołali temu zadaniu, są przerażającym memento dla każdego, kto ma własne dzieci. Ale dają one także wskazówki, czego unikać i na czym się skupiać. I już choćby dlatego warto tę książkę mieć i przeczytać. Jako ojciec dwóch synów (na razie) i dwóch córek będę do niej wracał, by wychować swoje dzieci na prawdziwych mężczyzn i prawdziwe kobiety.

Tomasz P. Terlikowski

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

apropos ksiażki

Jest to jedna z najlepszych książek jakie kiedykolwiek czytałem. Osoby o cechach homoseksualnych mogą z niej dowiedzieć się o sobie więcej i głębiej, niż z jakiejkolwiek innej, traktującej o cechach osobowości i specyfiki ducha. Polecam każdemu, kto zastanawia się nad swą inną seksualnością; każdemu kto odczuwa pociąg do własnej płci. Książka jest napisana nadzwyczaj przyzwoicie i poważnie, bez cienia wrogości i złościwości.

autor opinii: Mikołaj

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Mateusza
Autor: Joseph J. Nicolosi
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 536
Wymiar [mm]: 160x230
EAN: 9788392400356
ISBN: 9788392400356
ID: 217097

Zobacz również

Wstyd i utrata przywiązania
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...