TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wy też jesteście w Kościele. Duszpasterstwo małżeństw niesakramentalnych

Smutek i zdziwienie towarzyszy ludziom po rozwodach, pytania: czy mam prawo do nowego życia i co w tej sytuacji z moją dalszą obecnością w Kościele? Z drugiej strony jest też zaskoczenie osób żyjących w związkach sakramentalnych nad uwagą Kościoła, wobec tych, którzy układają sobie życie bez sakramentu.

Praca Ojca Ostrowskiego przedstawia stanowisko Kościoła wobec osób decydujących się na życie w związkach niesakramentalnych. Jest ona też niezbędnym podręcznikiem dla duszpasterzy i księży.

Codzienne zmaganie się z pytaniem, czy jestem, w świetle moich wyborów, ukochanym dzieckiem Boga, jest bolesne. Duszpasterstwo to szansa na szukanie odpowiedzi, szansa na nawrócenie. Jeśli księdzu zależy na otwarciu człowieka na łaskę, to bolesne podprowadzanie do Pana Boga jest oznaką jego miłości.

Beata
Przedmiotem naszego zainteresowania nie może być wyłącznie przeciwdziałanie negatywnym skutkom sekularyzacji i laicyzacji życia wielu Polaków, ale także roztoczenie troski pastoralnej nad tymi, którzy naruszyli normy moralne i prawo kościelne.

ks.prof. Ryszard Kamiński

Mirosław Ostrowski OP (ur. 1965 r.) swoją dominikańską posługę rozpoczynał w Warszawie, a następnie przeniósł się do Gdańska, gdzie założył Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych. Po kilkuletniej przerwie związanej z pracą w mediach (KAI - 2000-2003, W drodze - 2003-2005) powrócił do działalności duszpasterskiej wśród osób rozwiedzionych (ośrodki w Poznaniu i Szczecinie). Obecnie mieszka w Warszawie. Prowadzi spotkania, wykłady i rekolekcje dla tych, którzy przez lata czuli się wyłączeni ze wspólnoty Kościoła.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Mirosław Ostrowski OP
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 304
Wymiar [mm]: 170x240
EAN: 9788370337698
ISBN: 978-83-7033-769-8
ID: 204634

Zobacz również

Wy też jesteście w Kościele. Duszpasterstwo małżeństw niesakramentalnych
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...