TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wyjdź do światła. Przesłanie świętego grzesznika

Ocena:
(25 opinii)

Ojciec Joachim Badeni chętnie korzystał z uroków życia. W młodości nocą balował, w dzień odsypiał. Według tego, co mówi, był tak wielkim grzesznikiem, że grzechów swoich wolałby nigdy nie oglądać. Ale Pan Bóg czekał na niego cierpliwie, jak na marnotrawnego syna. Za pośrednictwem Matki Bożej pewnego wieczoru we Lwowie niespodziewanie odmienił całe jego życie.

Ten zakonnik, który rozmawiał z Bogiem, zmagał się z diabłem, a w ostatnim roku życia nawoływał "Uwierzcie w koniec świata!", zostawił Ci niezwykłe przesłanie. Przez wiele lat mówił, jak skutecznie rozpraszać ciemności i wątpliwości w życiu. Jak pogodzić niespokojnego ducha z monotonną kościelną liturgią.

Badeni przekonywał, że pijacy i prostytutki mogą wejść do nieba przed dewotkami i księżmi. A co najważniejsze, mówił, że Ty również masz swoje światło i możesz poczuć obecność Boga.

Badeni, przeciwny kościelnym schematom, z właściwą sobie prostotą i humorem pokazał, jak Bóg uwodzi człowieka. Mistyk, kochający uroki życia, wiedział na ten temat więcej niż niejeden poważny teolog.

Ta książka jest zbiorem wybranych przez Judytę Syrek wielu nie publikowanych dotąd konferencji, które wyraźnie pokazują przesłanie, jakie pozostawił ojciec Badeni.

Sięgnij po tę książkę i uwierz, że grzesznik też może znaleźć się w niebie.

Ojciec Joachim Badeni pochodził z arystokratycznego rodu Badenich, którzy z wyboru stali się polskimi patriotami. Podczas II wojny światowej walczył pod Narwikiem, we Francji i Maroku. Po wojnie stał się współtwórcą słynnego krakowskiego duszpasterstwa akademickiego "Beczka", był duszpasterzem akademickim w Poznaniu, działał w ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Zmarł w roku 2010 w opinii świętości.

Opinie naszych Klientów (25 opinii)Napisz swoją opinię

Zdecydowanie warto przeczytać

Książka bardzo ciekawa, momentami humorystyczna, ale z bardzo jasnym przesłaniem. Polecam, bo czyta się "w 3 sekundy". To mój pierwszy kontakt z O. Badenim i mam nadzieję, że nie ostatni.

autor opinii: Mirek Łabuz

z humorem,napisana prostym jezykiem, szybko sie czyta. polecam jako przerywnik

autor opinii: A.D.

Przesłanie pokoju

Książkę oceniam jako bardzo dobrą, choć nie porwała mnie na tyle, bym mogła pisać o niej ze szczególnym poruszeniem. Mam wrażenie, że czytając książki ojca Badeniego, wciąż kursuję w orbicie podobnych tematów, wątków i historii, choć oczywiście interesujących i - jak napisałam w tytule opinii - dalekich od informacyjnego rozgorączkowania.

autor opinii: Anna Kamińska

Książka dlakażdego

Czytałam recenzje o tej pozycji gdzie zachęcano do kupna młodych ludzi. Uważam, że to błąd.To książka dla każdego, zwłaszcza dla osób potrzebujących wsparcia, umocnienia. Jest pełna optymizmu, wiary w dobro, wiary w miłosierdzie.Jest dla ludzi wierzących ale także dla poszukujących wiary a nawet dla ateistów. Może najbardziej polecałbym ją dla osób przepełnionych niechęciom do katolików. To takie przykre, że uważają katolickich księży i zakonników za "samo zło".Niech poznają tego wspaniałego człowieka, niech spróbują usłyszeć co chce im powiedzieć.autor opinii: Małgorzata Gocał

Polecam goraco!

Gdy wybieralem sobie kilka ksiazek do kupienia i natrafilem na Wyjdz do swiatla, juz sam opis mnie zaciekawil. Lecz gdy otrzymalem te ksiazke i zaczalem czytac, to zapomnialem sie, ze mam oddychac. Garnolem strone po stronie, az przeczytalem ksiazke jednym tchem i chcialem wiecej. A te wiecej to jest to co swiety grzesznik poprzez te ksiazke pobudza w nas. Ksiazka niesamowita i goraco polecam wszystkim ktorzy szukaja Boga, znalezli go i probuja z Nim nawiazac glebszy kontakt. Poruszane jest tak wiele pytan tkwiacych glebogo w kazdego sercu. Wiele porad i na koncu swietne przyklady praktyczne :) Napewno siegne po te ksiazke jeszcze nie jeden raz.
Pozdrawiam

autor opinii: Mirek

***

pisana z humorem, pisana na pocieszenie dla kazdego grzesznika, pisana by zrozumieć

autor opinii: monika kaczorkiewicz

świetna

fantastyczna ksiązka,lekko się czyta,polecam każdemu

autor opinii: Ewa

Rewelacyjna książka

Rewelacyjne rozważania! Bardzo lubię czytać książki ojca Badeniego. Jego prostota w mówieniu o sprawach trudnych przekonuje, że świętość jest czymś tak prostym i dostępnym dla każdego z nas. I wcale nie wymaga skomplikowanych akrobacji duchowych. Ojciec Badeni pokazuje, jak proste są narzędzia do jej osiągnięcia.

autor opinii: Justyna Królak

Polecam

O. Badeni wspaniale opowiada o sprawach najważniejszych w życiu.

Poruszająca książka

Skłania do refleksji i zastanowienia się nad własnym życiem.
Jest znakomitym połączeniem biografii ojca Badeniego i swoistą receptą na życie w przyjaźni z Bogiem.Książka inna niż wszystkie.Polecam.

autor opinii: Krystyna

bardzo dobra książka

autor opinii: grazyna koper

świetna książka

Książka ta jest tak ciekawa, że czyta się jednym tchem. Z drugiej jednak strony, zawiera ona tak wiele mądrości, że można do niej później wielokrotnie wracać.
Mądra, ciekawa, zawierająca zabawne anegdoty, poruszająca ważne sprawy związane z wiarą, budząca nadzieję, świetnie napisana, jednym słowem - każdemu polecam do przeczytania:)

autor opinii: Ula

Cudowna książka

Książkę czyta się jednym tchem.O.Badeni był niezwykłym człowiekiem.Warto poznać jego punkt widzenia na sprawy wiary.Polecam

autor opinii: Mna

WSPANIAŁA KSIĄŻKA

Serdecznie polecam, książka która ujęła mnie szczerością i prostotą serca autora...który pokazuje że świętość może być zwyczajna, normalna w zasięgu ręki...wspaniała pozycja dla perfekcjonistów, uczy dystansu i pogody ducha

autor opinii: Agnieszka

mądra, zabawna i inspirująca

Polecam tą książkę, ponieważ jest krótka, mądra i napisana z ogromnym poczuciem humoru. Nie można się od niej oderwać.
Fantastyczna na jesienne wieczory z kubkiem ciepłej herbaty.

autor opinii: Joanna Tor-Gazda

Po przeczytaniu tej książki mogę powiedzieć, że jest to książka pełna refleksji. Jednocześnie daje nam siłę, aby wierzyć i się nie poddawać. Polecam !!!

autor opinii: Justyna

Mądra książka

To książka dla tych, którzy potrzebują świadectwa innych o Bogu. Przystępnie napisana, ciekawa i mądra.

autor opinii: Jola Lewczuk

ciekawa

książka pokazująca wiarę autentyczna, nie dewocyjną, warto przeczytać

autor opinii: Joanna Stefańska

,,...taki mały, taki duży może świętym być!/.../, TAK I JA, TAK I TY... ! Słowa tej piosenki- zostały po raz kolejny- POTWIERDZONE. KAŻDY Z NAS MA SZANSĘ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM. A kim jest święty? To ten,który codziennie powtarza:,,...bądz wola Twoja - /a nie moja/, i przyjmuję ją z wiarą, że to dla mojego przecież dobra.

autor opinii: Basia O.

Prawdziwe światło

Książka wspaniale napisana.Tematyka "grzesznika" dotyczy każdego z nas.Doskonałe przykłady.
Książkę czyta się przysłowiowym"jednym tchem"
Serdecznie polecam.

autor opinii: Jolanta Pabian

Wyjdź do światła. Przesłanie świętego grzesznika

B. dobra książka dająca dużo do myślenia.

autor opinii: Zdzisław Wojciechowski

moja ocena

Pełna mądrości i humoru książka dla wszystkich mocno stąpających po ziemi.Bardzo mi się podobała.Poprostu na 6 .

autor opinii: wanda rybicka

Bardzo polecam

W niezwykły sposób przedstawiona postać wyjątkowego człowieka,który odnalazł swoją drogę w życiu.Tym człowiekiem jest ojciec Badeni.Bardzo szybko czyta się tę książkę i znajduje wiele ciekawych informacji na temat tej postaci.

autor opinii: Iwona Kupniewska

Coś dla tych, którzy nie lubią zadęcia

Książka - inspiracja. Pierwszy impuls do poznania człowieka, który potrafi mówić głosem ciepłym choć stanowczym. Po lekturze tej książki poczułem wielką sympatię do ojca Joachima, którego odkrywam dzięki innym kupionym u Was pozycjom. Mam przeczucie, że poznaję świetnego (świętego?)człowieka, z którym zaprzyjaźniam się mimo dzielącej nas odległości. Polecam wszystkim poszukującym.

autor opinii: gesz

wspaniała

Czytam i obdarowuję młodych, duża korzyść z lektury, ożywienie wiary - gorąco polecam

autor opinii: Ewa Banasińska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: ZNAK
Autor: o. Joachim Badeni OP
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 124
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788324018024
ISBN: 978-83-240-1802-4
ID: 201707

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Wyjdź do światła. Przesłanie świętego grzesznika Wyjdź do światła. Przesłanie świętego grzesznika
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...