TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wyjdź do światła. Przesłanie świętego grzesznika

Ojciec Joachim Badeni chętnie korzystał z uroków życia. W młodości nocą balował, w dzień odsypiał. Według tego, co mówi, był tak wielkim grzesznikiem, że grzechów swoich wolałby nigdy nie oglądać. Ale Pan Bóg czekał na niego cierpliwie, jak na marnotrawnego syna. Za pośrednictwem Matki Bożej pewnego wieczoru we Lwowie niespodziewanie odmienił całe jego życie.

Ten zakonnik, który rozmawiał z Bogiem, zmagał się z diabłem, a w ostatnim roku życia nawoływał "Uwierzcie w koniec świata!", zostawił Ci niezwykłe przesłanie. Przez wiele lat mówił, jak skutecznie rozpraszać ciemności i wątpliwości w życiu. Jak pogodzić niespokojnego ducha z monotonną kościelną liturgią.

Badeni przekonywał, że pijacy i prostytutki mogą wejść do nieba przed dewotkami i księżmi. A co najważniejsze, mówił, że Ty również masz swoje światło i możesz poczuć obecność Boga.

Badeni, przeciwny kościelnym schematom, z właściwą sobie prostotą i humorem pokazał, jak Bóg uwodzi człowieka. Mistyk, kochający uroki życia, wiedział na ten temat więcej niż niejeden poważny teolog.

Ta książka jest zbiorem wybranych przez Judytę Syrek wielu nie publikowanych dotąd konferencji, które wyraźnie pokazują przesłanie, jakie pozostawił ojciec Badeni.

Sięgnij po tę książkę i uwierz, że grzesznik też może znaleźć się w niebie.

Ojciec Joachim Badeni pochodził z arystokratycznego rodu Badenich, którzy z wyboru stali się polskimi patriotami. Podczas II wojny światowej walczył pod Narwikiem, we Francji i Maroku. Po wojnie stał się współtwórcą słynnego krakowskiego duszpasterstwa akademickiego "Beczka", był duszpasterzem akademickim w Poznaniu, działał w ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Zmarł w roku 2010 w opinii świętości.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: ZNAK
Autor: o. Joachim Badeni OP
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 124
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788324018024
ISBN: 978-83-240-1802-4
ID: 201707

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Wyjdź do światła. Przesłanie świętego grzesznika Wyjdź do światła. Przesłanie świętego grzesznika
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...