TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wyprawa do zamku ze świętą Teresą z Avila

"Zamek wewnętrzny" św. Teresy z Avila to jedna z najważniejszych chrześcijańskich książek o modlitwie. Książka znana także pod tytułem "Twierdza wewnętrzna" (można i w ten sposób tłumaczyć tytuł hiszpańskiego oryginału).

Św. Teresa porównuje w niej ludzką duszę do zamku i zaprasza do wędrówki przez poszczególne mieszkania do samego jej wnętrza. Sposobem tej wędrówki jest modlitwa.

Mała książeczka, którą oferujemy, to krótkie i proste streszczenie nauczania św. Teresy zawartego w "Zamku wewnętrznym".

To przedstawienie „w pigułce” głównych idei jej nauki na temat modlitwy. To szansa szybkiego poznania tego, co według Teresy jest w modlitwie najważniejsze.

To zachęta, aby w wolniejszej chwili sięgnąć do tekstu samej Teresy. To swoisty „elementarz” przygotowujący do wędrówki ze św. Teresą – aż do samego wnętrza zamku, jakim jest nasza dusza i do otworzenia serca na Boga.

Wyprawa do zamku ze świętą Teresą z Avila ukazuje się z okazji 500-lecia urodzin świętej Teresy od Jezusa – Doktora Kościoła, znakomitej przewodniczki po duchowości i modlitwie.

Jest adresowana do młodzieży i dorosłych.

"Wyprawa do zamku ze świętą Teresą z Avila" może być pomocna zarówno w nauczaniu religii w szkole, w katechezie parafialnej, w katechezie rodzinnej, jak również jako pomoc duszpasterska – do rozdawania na spotkaniach, rekolekcjach.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Natan
Autor: Jerzy Piasecki
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 28
EAN: 9788363875336
ISBN: 978-83-63875-33-6
ID: 445321

Zobacz również

Wyprawa do zamku ze świętą Teresą z Avila
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...