TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wyznania

Najsłynniejsze, cieszące się niesłabnącym powodzeniem dzieło św. Augustyna, wznowienie w ozdobnej, luksusowej szacie graficznej. Po raz kolejny trafiają do rąk czytelnika Wyznania - poruszający opis poszukiwań prawdy o sobie, Bogu i świecie, opis drogi wewnętrznej, która doprowadziła autora od sceptycyzmu, poprzez manicheizm, aż do chrześcijaństwa.

To książka, do której sięga teolog, znawca literatury, filozof i psycholog, a przede wszystkim zwykły czytelnik, pragnący skonfrontować ze swoim życiem główną tezę książki: "Stworzyłeś nas jako skierowanych ku Tobie. I niespokojne jest serce nasze, dopóki w Tobie nie spocznie".

Kiedy w tej słynnej książce, jednej z najsłynniejszych, jakie przechowuje nasza cywilizacja, w rozważaniach o tajemniczej naturze czasu czytamy (XI 20), iż istnieją trzy jego dziedziny, "obecność rzeczy minionych, obecność rzeczy teraźniejszych, obecność rzeczy przyszłych", może nam zaświtać myśl o tym, że w strefie, do której należą Wyznania, owe trzy dziedziny są w szczególny sposób zjednoczone. Strefą tą jest trwała, nieprzemijająca dziedzina literatury prawdziwie klasycznej. Właściwa nam tradycja kultury polega na tym, że istnieje pewna liczba dzieł, które stale nam towarzyszą i są dla nas zawsze obecne, jakiekolwiek by ogromne fale czasu z przyszłości przetoczyły się – poprzez teraźniejszość – ku przyszłości i w nią zapadły.

ze wstępu Zygmunta Kubiaka

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: ZNAK
Autor: św. Augustyn
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 468
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788324008391
ISBN: 9788324008391
ID: 314

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Wyznania Wyznania
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...