TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zakład o życie wieczne i inne kazania krótkie

Głoszenie kazań to wielka sztuka i – jak to zawsze ma miejsce w uprawianiu sztuki – należy nieustannie mierzyć coraz wyżej.

„Zakład o życie wieczne i inne kazania krótkie” to już drugi, wyjątkowy zbiór kazań przygotowanych i wygłoszonych przez Michała Hellera w kościele św. Maksymiliana w Tarnowie – rodzinnym mieście księdza profesora.

Podobnie jak w pierwszym, bestsellerowym tomie „10.30 u Maksymiliana”, w krótkich tekstach opartych na Ewangelii wybitny filozof prowadzi czytelnika przez prawdy najważniejsze – Wiara, Czas, Ojczyzna, Sztuka życia – nie tylko pełniąc rolę przewodnika, lecz także dając mu pole do własnych rozważań i medytacji.

Są dwie możliwości: albo Bóg jest, albo Go nie ma. Jeżeli przyjmę, że Bóg jest, a Boga nie ma, ryzykuję swoim skończonym, krótkim życiem. Właściwie czym ryzykuję? Chyba tylko tym, że gdybym uważał, że Boga nie ma, mógłbym nie wkładać tyle wysiłku w to, by żyć uczciwie… Jeżeli jednak przyjmę, że Boga nie ma, a Bóg jest, ryzykuję nieskończoną wiecznością. Zysk i strata są niewspółmierne. Mają się do siebie, jak skończona liczba do nieskończoności. Wybór powinien więc być oczywisty. Ale dla wielu ludzi nie jest.

Fragment tytułowego kazania

Michał Heller – uczony, kosmolog, filozof i teolog. Laureat Nagrody Templetona i założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Autor m.in. książek „Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu” (CCPress 2013); „10.30 u Maksymiliana” (CCPress 2014); „Moralność myślenia” (CCPress 2015) „Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem” (CCPress 2015).

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Copernicus Center Press
Autor: Michał Heller
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788378862031
ISBN: 9788378862031
ID: 332637

Zobacz również

Zakład o życie wieczne i inne kazania krótkie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...