TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zło dobrem zwyciężył. Święty Jerzy XX wieku

Książka o bł. ks. Jerzym Popiełuszce to specyficzna forma biografii polskiego męczennika. Składa się z trzech przeplatających się ze sobą części:

  • życiorysu kapłana na tle ówczesnej epoki (autorstwa Grzegorza Górnego),
  • wywiadów ze znawcami i świadkami jego życia (przeprowadzonych przez Włodzimierza Rędziocha)
  • oraz materiału ikonograficznego, obejmującego zarówno fotografie archiwalne, jak i zdjęcia współczesne (Janusza Rosikonia).

Z książki wyłania się obraz zwykłego, prostego księdza, który w miarę stawianych przed nim zadań dorastał do wyzwań, które przed nim stawały. Potrafił niczym magnes przyciągać do ludzi z różnych środowisk: starych i młodych, intelektualistów i robotników.

Kościół św. Stanisława Kostki w Warszawie, w którym posługiwał jako wikary, stał się oazą wolności w czasach stanu wojennego. Choć nie zajmował się działalnością polityczną, a jedynie głosił Ewangelię, stał się głównym wrogiem reżimu generała Jaruzelskiego.

W efekcie został zamordowany przez Służbę Bezpieczeństwa. Jego męczeńska śmierć przynosi jednak do dziś duchowe owoce, o czym opowiada właśnie książka z tekstem Grzegorza Górnego, wywiadami Włodzimierza Rędziocha oraz zdjęciami Janusza Rosikonia.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Rosikon Press
Autor: Włodzimierz Rędzioch, Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 336
Wymiar [mm]: 205x155
EAN: 9788362981618
ISBN: 9788362981618
ID: 384276

Zobacz również

Zło dobrem zwyciężył. Święty Jerzy XX wieku
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...