TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zmartwychwstanie

Ocena:
(2 opinii)

"Zmartwychwstanie" należy do najbardziej znanych powieści Lwa Tołstoja. Osnową jej fabuły stało się rzeczywiste wydarzenie, o którym w roku 1877 opowiedział pisarzowi znajomy prawnik. Książka, której pisanie Tołstoj kilkakrotnie rozpoczynał i porzucał, ostateczny kształt przybrała pod koniec życia pisarza.

Główny bohater, książę Dymitr Iwanowicz Niechludow, prowadzący beztroskie życie, pewnego dnia spotyka w sądzie oskarżoną o zabójstwo dziewczynę, którą parę lat wcześniej wykorzystał i porzucił. Pod wpływem doznanego wstrząsu postanawia naprawić wyrządzone zło. Droga do realizacji tego celu stanowi główny wątek powieści, a równocześnie umożliwia ukazanie szerokiej panoramy rosyjskiego społeczeństwa, wszystkich patologii, nieprawości i absurdów życia w XIX-wiecznej Rosji.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Warto przeczytać

Są książki, których treść zapominamy po krótkim okresie czasu a są również te jak Zmartwychwstanie, które pomimo nawet kilku lat pamiętamy. Książka warta polecenia. W życiu warto naprawić zło, które się popełniło.

autor opinii: Jurek

To nie jest o jezusie.

Wspaniała książka w szczególności w dziejszych czasach. Uważam że powinna być lekturą dla każdego; obowiązkowa w szkole średniej.

autor opinii: Artur

Informacje techniczne

Oprawa: Skórzana
Wydawca: Zielona Sowa
Autor: Lew Tołstoj
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 550
Wymiar [mm]: 205x145
EAN: 9788376237565
ISBN: 9788376237565
ID: 184988

Zobacz również

Zmartwychwstanie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...