TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Życie Marii Magdaleny

Błogosławiona mistyczka Anna Katarzyna Emmerich przybliża czytelnikowi duchowy portret Marii Magdaleny, której życie całkowicie odmienia się pod wpływem spotkania z Jezusem Chrystusem i która, dzięki tej przemianie, staje się pierwszym świadkiem Jego Zmartwychwstania.

Z rozrzuconych wątków, zawartych w wizji mistycznej życia i męki Jezusa Chrystusa i Maryi, ksiądz Krzysztof Stola złożył, niczym witraż, obraz Marii Magdaleny, całkowicie odmienny od tego, jaki sugeruje Dan Brown w „Kodzie Leonarda da Vinci”. Książka ujęta w formie dialogu nie jest, bo i być nie może, biografią Marii Magdaleny. Jest natomiast opowieścią o jej życiu wewnętrznym.

Istotą rozważań – medytacji są nie tyle szczegóły i ich wielość, co raczej zobrazowanie wielkiej miłości Boga do człowieka. Stąd, jak się wydaje, nie było zamiarem Błogosławionej, a za nią redaktora [tej książki], prezentowanie „historycznej faktografii”, ile raczej trudnego dla chrześcijan każdej epoki „procesu nawrócenia”, prowadzącego do świętości. (ks. prof. Jarosław M. Popławski)

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Polwen
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 118
Wymiar [mm]: 120x190
EAN: 9788389862655
ISBN: 83-89862-65-4
ID: 53841

Zobacz również

Życie Marii Magdaleny
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...