TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość

Ocena:
(4 opinii)

Najbardziej lubiany polski ksiądz w rozmowie życia

Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim się o tym dowiedział, wybudował hospicjum w Pucku.

W szkole nie chodził na religię. Gdy już zyskał pewność do swojego powołania - odrzucili go jezuici (Niech żałują!). Kłopoty ze wzrokiem prawie uniemożliwiły mu święcenia (- A pieniądze widzi?; - Widzi!; -To święcić!).

W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ks. Jan zdradza źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu.

O swoim życiu i polskim Kościele mówi z odwagą i dystansem osoby, która pokonała własny strach. Wzruszające do łez świadectwo człowieka, który wie, że być może nie zostało mu wiele czasu.

Kupując tę książkę, wspierasz Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio prowadzone przez księdza Jana Kaczkowskiego.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Za przeproszeniem, ale książka księdza, którego liberalno-lewicowa dziennikarka określiła jako "jedyny głos rozsądku kościoła odkąd zamilkł ksiądz Boniecki" (cyt. z pamięci) jest raczej zgorszeniem niż pomocą duchową. Zauważmy że pan ksiądz Kaczkowski pisze w innej książce "a jeżeli okaże się że po śmierci jest tylko nicość..." (cyt. z pamięci), a kiedy indziej mówi że z panem Owsiakiem to chętnie pójdzie i do piekła, to co to za religijność jest?

autor opinii: Wojciech

Godna polecenia

Książkę ks. Jana Kaczkowskiego czyta się bardzo przyjemnie, a historia w niej zawarta, śmiało mogłaby zostać zekranizowana. Godna polecenia szczególnie dla tych którzy uważają, że jedynym problemem Polski to Kościół i księża. Bardzo mocne świadectwo człowieka, który wcielił słowa Jezusa we własne i życie i postanowił zrezygnować z "siebie" dla innych.

autor opinii: Marcin

Moja ocena: 5/5

Prawda: deficytowy towar. Z tej ksiązki prawda aż kipi. Szczera wypowiedź na różne tematy, nie tylko choroby. Czyta się ekspresowo - jak to opowieść o sprawach ważnych.
PS Tak naprawdę pół punktu w dół się należy: ksiądz dzielący publicznie Kościół na toruński i "intelygencki" powinien się ugryżć w język zamiast powtarzać "wybiórcze" dyrdymały.

autor opinii: TS

Książka niosąca otuchę

Książka przedstawia życie Księdza Jana Kaczkowskiego - okazało się, że jest ono podobne do wielu naszych żyć. Żyć zwykłych szarych ludzi, ze swoimi problemami, z dala od Kościoła.
Dorastał on bowiem w rodzinie obojętnej religijnie, w rzeczywistości schyłku epoki komunizmu, w której religia była "na drugim planie". Ale jednocześnie z babcią, która wnosiła w życie młodego Jana Kaczkowskiego odrobinę religii katolickiej w duchu tradycji łacińskiej.
Przedstawia życie Jana Kaczkowskiego doświadczonego wieloma niepełnosprawnościami, które utrudniały mu m.in. zostanie księdzem.
Przedstawia życie księdza Jana Kaczkowskiego, który postanowił oddać się pracy dla innych, chorych i niepełnosprawnych, pracując najpierw jako kapelan w szpitalu, a potem w hospicjum domowym i w końcu w stacjonarnym - które te hospicja sam założył. Los nie "oszczędził" mu też pracy w szkole z tzw. trudną młodzieżą.
Przedstawia życie księdza Jana Kaczkowskiego, chorego na nowotwór mózgu - glejaka IV stopnia. Chorobę, która zabija bez wyjątku wszystkich. Lekarze dawali mu pół roku życia - żyje już 3 lata.

Książka ta niesie otuchę dla tych, którzy są w swoim życiu zagubieni. Tych, którzy dotknięci ciężką (a czasem i śmiertelną) chorobą, niepełnosprawnością lub innymi kłopotami życiowymi, uważają, że stracili sens życia, poszukują wsparcia, wskazówki, przykładu, że jest Ktoś, kto jest w ich sytuacji i jak sobie w niej radzi. Taka swoista domowa "grupa wsparcia".
Ale także ta książka może pomóc osobom wzrastającym w środowisku obojętnym religijnie, a nawet zateizowanym, którzy pragną powrotu do religii, na łono Boga - przez przykład osoby, która tego właśnie dokonała i przedstawienie, jak tego dokonała.

autor opinii: Niśka

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: WAM
Autor: ks. Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 364
Wymiar [mm]: 202x146
EAN: 9788327710123
ISBN: 9788327710123
ID: 316933

Zobacz również

Książka wyróżniona Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość
34.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...